Świetny występ BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski w Inowrocławiu

Poniedziałek, 13 lipca 20202
W miniony weekend (10 - 12 lipca) w Inowrocławiu odbył się pierwszy turniej tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi, czyli najbardziej prestiżowego cyklu turniejów plażowej piłki ręcznej w Polsce. W imprezie wzięło udział łącznie 16 drużyn z całego kraju - 8 żeńskich i 8 męskich. Bardzo dobrze zaprezentowali się szczypiorniści z Piotrkowa. Panie, które bronią tytułu mistrzowskiego zajęły 1. miejsce, a panowie przegrali tylko w finale, zajmując 2. lokatę.

Zarówno panowie, jak i panie z BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski gładko poradzili sobie w fazie grupowej turnieju. Nasi szczypiorniści awans do półfinału zapewnili sobie już po dwóch pierwszych spotkaniach, wygrywając 2:0 z rywalami z Powidza oraz 2:1 z gospodarzami turnieju. Formy z ubiegłego roku nie straciły również nasze dziewczyny, które pokonały Byczki Kowalewo Pomorskie 2:0, a później rozprawiły się z MKS Ochotą i KS Lakers.

Także półfinałowa rywalizacja zakończyła się dla naszych drużyn zwycięstwami. Panowie pokonali 2:0, broniących mistrzowskiego tytułu zawodników z Gdańska. W dwóch setach swój mecz rozstrzygnęły również nasze szczypiornistki, wygrywając z ekipą Sambora Tczew.

W finale turnieju inaugurującego rozgrywki PGNiG Summer Superligi nasza męska drużyna zmierzyła się z będącą w fenomenalnej formie drużyną Petry Płock, która podtrzymała trwającą od początku imprezy passę zwycięstw i łatwo pokonała piotrkowian w dwóch setach. Płocczanie całkowicie kontrolowali przebieg spotkania, a w drugiej partii kompletnie rozbili naszą drużynę, wygrywając kilkunastoma punktami.

Finał turnieju żeńskiego okazał się najbardziej emocjonującym spotkaniem całego turnieju w Inowrocławiu. Zawodniczki BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski spotkały się w nim z drużyną Pyrki Poznań. Pierwszy set wygrały nasze szczypiornistki 4:0, ale w drugim musiały uznać wyższość rywalek, które wygrały takim samym stosunkiem bramek i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była seria shoot-outów. Skuteczniejsze okazały się piotrkowianki, które tym samym wygrały turniej. Na szczególne wyróżnienie w drużynie BHT GRU zasłużyła Natalia Filończuk, która otrzymała nominację do tytułu najlepszej zawodniczki imprezy.

W turnieju brała udział także II żeńska drużyna BHT GRU Piotrków Trybunalski, która zajęła 6. miejsce. Przebieg turnieju skomentował zawodniczka naszej zwycięskiej ekipy, Weronika Łakomy.

W ramach tegorocznych rozgrywek PGNiG Summer Superligi zostanie rozegranych łącznie 5 turniejów, najbliższy odbędzie się w dniach 17 - 19 lipca w Gdańsku. Finał całego cyklu zaplanowano na 16 sierpnia w Darłowie.  Pełen program poniżej: