Stawka za śmieci bez zmian

Region Niedziela, 12 czerwca 20220
Od 1 lipca zmieniają się harmonogramy odbioru odpadów w mieście i gminie Wolbórz. Nie zmienia się natomiast stawka i pozostaje na poziomie z ubiegłego roku.
Fot. freepik/rawpixel.com Fot. freepik/rawpixel.com

Stawki za odbiór odpadów w nowym okresie od 1 lipca 2022 przez okres dwóch kolejnych lat nie zmieniają się i pozostają na tym samym poziomie.

To dla mieszkańców, a także dla mnie dobra wiadomość. Mieszkam w Wolborzu z liczną rodziną i płacimy za odbiór odpadów. Udało nam się, w toku wielu negocjacji i analiz rynkowych, utrzymać stawki przez kolejne dwa lata, co jest niewątpliwie naszym sukcesem - powiedział Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

Równocześnie władze gminy zwracają się z prośbą do mieszkańców miejscowości:

  • Kuznocin, Lubiatów, Lubiatów-Zakrzew, Młynary, Polichno, Proszenie, Psary Lechawa, Psary Stare, Psary Witowskie, Świątniki, Wolbórz: ul. Południowa, Zwierzyniec nr 13, 14, 17, 17A (kalendarz 41) oraz Wolbórz ulice: Browarna, Kościuszki, Łąkowa, Mickiewicza, Nadrzeczna, Reymonta, Świętokrzyska, Warszawska, Wycieczka, Bogusławice, Brudaki, Komorniki, Krzykowice, Żywocin (kalendarz 45) o zwrócenie uwagi na zmianę dnia tygodnia, w którym będzie odbywał się odbiór odpadów.
  • Adamów, Apolonka, Bronisławów ulica Żeglarska, Kaleń, Janów, Leonów, Marianów, Młoszów, Stanisławów (z wyjątkiem numerów posesji 35, 35A, 37A, 37B, 37E, 37F, 37G, 37I, 37K, 37M, 37N, 37P, 40), Studzianki, Swolszewice Duże ulica Jana Pawła II (kalendarz 43) prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę dnia tygodnia, w którym będzie odbywał się odbiór bioodpadów.

Stawka opłaty się nie zmienia i zostaje na poziomie z ubiegłego roku:

- 30,00 zł miesięcznie od jednej osoby za odpady segregowane,
- 90,00 zł miesięcznie od jednej osoby - jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny.

 

Osoby, które zadeklarowały, że kompostują bioodpady w przydomowym kompostowniku płacą ze zniżką 5,00 zł od osoby na miesiąc.
Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny płacą z dodatkową zniżką 3,00 zł od osoby na miesiąc (jeśli wpłata zostanie dokonana w terminie płatności raty).

 

Nowe harmonogramy można znaleźć TUTAJ.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat