Srebrny medal Maksymiliana Danielaka na Litwie

Świat Poniedziałek, 07 października 20192
To duży sukces wychowanka KKS Ruch Piotrków Trybunalski. Młody piotrkowianin zajął drugi miejsce podczas rozgrywanego od piątku w Wilnie międzynarodowego turnieju RSL Lithuanian U17 International.
Na zdjęciu Maks pierwszy od lewej. Fot.: KKS Ruch Piotrków Trybunalski.Na zdjęciu Maks pierwszy od lewej. Fot.: KKS Ruch Piotrków Trybunalski.

Zawodnik piotrkowskiego Ruchu, od tego roku szkolnego uczący się i trenujący w OSSM Szkole Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, zdobył srebrny medal w grze podwójnej w parze z Tomaszem Buzą. Aktualni wicemistrzowie Polski U15 w półfinale pokonali francuską parę Yohan Osvald/Arthur Wakhevitsch 21:16, 23:21. W finale musieli jednak uznać wyższość innych reprezentantów Francji - Matteo Justela/Baptiste'a Labarthe, którzy wygrali ten mecz 21:14, 21:14.

W grze pojedyńczej Maks Danielak w ćwierćfinale pokonał Rosjanina Dmitrija Lanina 21:11, 21:10, znajdując się tym samym wśród ośmiu najlepszych singlistów turnieju.

Srebro, wywalczone przez Mateusza na Litwie to – po siedmiu medalach mistrzostw Polski – pierwszy medal naszego młodego zawodnika zdobyty podczas międzynarodowej imprezy.