"Siła kłamstwa": komentarze posłów naszego regionu

Środa, 21 września 202253
Dziennikarz TVN24 Piotr Świerczek w swoim reportażu "Siła kłamstwa" w "Czarno na białym" przedstawił dowody i pokazał, w jaki sposób podkomisja smoleńska manipulowała faktami, żeby uwiarygodnić tezę o zamachu w Smoleńsku. Ta sprawa stała się w Polsce bardzo głośna, a my zapytaliśmy posłów z naszego regionu o komentarze w tej sprawie.
Fot. TVN 24 Fot. TVN 24

Do materiału odniósł się sam zainteresowany. Poseł Antonii Macierewicz w rozmowie z naszym reporterem podkreślał, że TVN-owska produkcja zawiera wiele kłamstw.

To jest jedna z największych dezinformacji, jaka miała miejsce w historii ostatnich trzydziestu lat w Polsce. Pan Świerczek po prostu oszukuje i kłamie. W 78-minutowym materiale znajduje się 47 kłamstw. To jest wielka operacja. Równocześnie są ludzie z partii komunistycznej, z aparatu wspierającego pana Putina i pana Tuska. Ci, którzy są odpowiedzialni za tragedię gospodarczą, którą teraz przezywa nie tylko Polska, ale cała Europa, bo wspierali porozumienie rosyjsko-niemieckie i uzależnienie całej Europy od energetyki rosyjskiej - twierdzi poseł Macierewicz i wskazuje, że pierwszą rzeczą, jaką zrobiła komisja była weryfikacja raportu Milera i Anodiny. - Te osiem milionów, które trzeba było wydać na symulacje robioną przez Instytut Amerykański, to jest skutek decyzji pana Donalda Tuska, to jest skutek fałszywych działań pana Milera, to jest skutek kłamstw i oszustw pani Anodiny, ponieważ ich raport wskazał tyle błędów, tyle fałszów, tyle bzdur, że było oczywiste, że trzeba zrobić symulacje w porządnych instytutach takich jak Wojskowa Akademia Techniczna czy Instytut Amerykański - wskazuje.

Według posła Macierewicza celem analiz było sprawdzenie, jak zachowałby się samolot po uderzeniu w ziemię, w sposób, w jaki założono w raporcie Milera. 

To, co relacjonuje pan Świerczek twierdząc, że NIRa potwierdził swoimi działaniami i badaniami raport Milera, to bzdura. Wszystkie dane, według których on weryfikował trajektorię Milera i Anodiny są od nas dostarczone. Pan Świerczek ukrył wyniki tej symulacji, żebyście Państwo nie mogli zobaczyć, że praca NIRa to jest bardzo ważna praca. Ona udowadnia, że raport Andoiny i Milera jest fałszywy. Ja go rozumiem, pamiętając jak TVN oszukiwał i kłamał, oskarżając pana prezydenta Kaczyńskiego i pana generała Błasika. Ta cała operacja zmierza właśnie do tego. Chodzi o to, aby obronić Putina i Tuska, bo oni są współodpowiedzialni za to, co się stało, a równocześnie oskarżyć polskich pilotów - dodaje.

W podobnym tonie wypowiadała się Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości. 

Moim zdaniem materiał, który został wyemitowany w stacji TVN, jest fałszywy. Wszystkie wyniki i zdjęcia badań Amerykańskiego Instytutu Lotniczego zostały opublikowane w raporcie w sprawie katastrofy smoleńskiej. Są one dostępne na stronach podkomisji i można się z tym wszystkim zapoznać. Jak się okazuje przy tych badaniach, które były prowadzone, samolot rozleciał się nad ziemią, czyli na skutek wybuchu. Wiemy, że badania Komisji Badania Wypadków Lotniczych w dalszym ciągu trwają. Nie można opierać się na zmanipulowanych insynuacjach, które wyemitowała telewizja. One tylko i wyłącznie potwierdzają, to co założył pan Miler, podczas gdy znani eksperci, ludzie, którzy pracują nad tego typu katastrofami, doszli zupełnie do innych wniosków - mówiła Anna Milczanowska i zwraca uwagę, że materiały opublikowane w materiale "Siła kłamstwa" prezentują rosyjski punkt widzenia, wprowadzając w błąd opinię publiczną. - Stało się to w momencie, kiedy podkomisja wystąpiła do Federacji Rosyjskiej o wydanie wraku. Pamiętajmy, że główny dowód cały czas znajduje się na terenie Rosji - podkreślała posłanka. 

Zupełnie inaczej na tę sprawę patrzą posłowie opozycji. Cezary Grabarczyk z Koalicji Obywatelskiej wskazuje, że podkomisja posła Macierewicza była "maczugą polityczną". 

Na trzy dni przed katastrofą smoleńską byłem na tamtym lotnisku i znam jego właściwości. Wiem, że podjęcie próby lądowania przy ograniczonej widoczności, w warunkach, jakie panują na tym lotnisku, było niedopuszczalne. Potwierdziła to komisja pana ministra Milera, która wyjaśniła wszystkie okoliczności. Nie budziło moich wątpliwości to, że Antoni Macierewicz ze swojej podkomisji uczynił maczugę polityczną. Ujawnienie manipulacji w jego raporcie, potwierdziło, ten fakt. Zatajenie przez Antoniego Macierewicza fragmentów ekspertyz sfinansowanych z publicznych pieniędzy jest skandalem. To tylko potwierdza złe intencje tego polityka. Sprawa ta z całą pewnością powinna być wyjaśniona przez organy państwa. Przede wszystkim nie ma żadnego uzasadnienia, aby podkomisja na czele, której stoi Antoni Macierewicz w dalszym ciągu działała. Nie ma żadnego uzasadnienia, aby pseudowyjaśnienia były finansowane przez ogół obywateli - podkreślał poseł KO. 

Dariusz Klimczak z PSL podkreśla, że telewizyjny reportaż udowodnił brak rzetelności raportu posła Macierewicza. 

Pan Macierewicz doskonale wie, że teza o zamachu i wybuchu jest po prostu wyssana z palca. Natomiast podsyca ogień polityczny pod to bardzo przykre wydarzenie dla wielu Polaków. Oczekiwałbym dzisiaj, że podkomisja zostanie rozwiązana, a Pan Macierewicz zostanie osądzony za wprowadzanie ludzi w błąd. Nie może być tak, że dzisiaj jedynie publicystycznie, czy politycznie skomentujemy. Działania Pana Macierewicza muszą być odpowiednio zbadane i osądzone. Tutaj wchodzi w grę wydanie bardzo wiele pieniędzy z budżetu państwa. Być może będzie się to kwalifikowało pod niegospodarność, a to już podlega określonym paragrafom. Wiem, że nie będzie to możliwe, dopóki Prawo i Sprawiedliwość ma większość. Natomiast kiedy ją starci, na pewno ta sprawa nie zostanie bez echa - zaznacza poseł PSL. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

12

1


Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)21.09.2022 20:46

Poseł Maciarewicz to kompromitacja Piotrkowa i powiatu jakim cudem znalazł sie na listach naszego regionu?

4510


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.09.2022 20:04

Wilkowyje trybunalskie

20


baltazar ~baltazar (Gość)23.09.2022 12:52

Antek Aviator, oddaj nam helikoptery!!

20


al ~al (Gość)21.09.2022 16:03

Panie pośle jesteśmy z Panem.

1047


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)22.09.2022 15:16

No to teraz Antka znowu do krypty zamkna na kilka miesiecy,a przed wyborami znowu wypuszcza zeby obiecywal gruszki na wierzbie nawiedzonym wyborcom pisu.

72


gajowy Marucha ~gajowy Marucha (Gość)21.09.2022 23:09

To jest hit: mgr historii Antonio, humanista bada wypadek lotniczy, przy czym o lotnictwie nie ma żadnego pojęcia. Tylko w Polsce może być taki cyrk, rozumiem ktoś po politechnice. Ja bym mu nie pozwolił nawet skosić trawy kosiarką przed moim domem, bo na pewno on tego nie umie.

285


wojciech ~wojciech (Gość)21.09.2022 18:57

A ja się pytam co ten człowiek robi jako poseł z Piotrkowa ? On nie ma, żadnego związku z Piotrkowem. Typowy spadochroniarz. Urodził się, wychował i całe życie mieszkał i mieszka w Warszawie.Jako posłów chcemy ludzi, którzy urodzili sie tutaj i tutaj mieszkają. A nie kaieś kukły wyborcze. Paszła do Warszawy !

456


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)22.09.2022 09:19

Antka nie trawie, ale proszę każdą logicznie myślącą osobę o przeczytanie chociaż kawałka wywiadu Donalda i żony Sikorskiego na temat Putina- to co Donald tam wygaduje nie mieści siew głowie- On myśli że się każdy wczoraj urodził, albo ma anezje
Po co posłowie platformy wysyłali sms , że wina pilotów ?? Tylko to mnei interesuje- nic więcej- jaki był cel tych sms-ów ??
Jedni i drudzy zrobili sobie kampanie na tej katastrofie- jednym i drugi jest to na rękę

620


mark 611 ~mark 611 (Gość)22.09.2022 07:43

Ten portal wpisuje się w politykę TVNu . TVN cały czas prawda i tylko prawda , wolne media , śmieszne

925


Jaqwe ~Jaqwe (Gość)22.09.2022 11:32

Piotrków przeprasza za Macierewicza

172


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat