Radni mają zaufanie

Region Czwartek, 29 czerwca 20236
Kolejni gospodarze miast i gmin w powiecie piotrkowskim uzyskali od radnych wotum zaufania oraz absolutoria za wykonanie budżetu za 2022 rok. Mowa m.in. o burmistrzu Sulejowa oraz wójtach gmin Grabica, Czarnocin, Gorzkowice oraz Łęki Szlacheckie. Nie wszędzie rajcy byli jednak jednomyślni.

Radni Rady Miejskiej w Sulejowie uznali, że założenia ubiegłorocznego budżetu zostały zrealizowane i udzielili burmistrzowi absolutorium. 14 radnych głosowało za, a 1 wstrzymał się od głosu. 

Bardzo dziękuję radnym i skarbnikowi za ciężką pracę, ponieważ to przede wszystkim oni opracowywali budżet w tym niełatwym, 2022 roku. Dziękuję także pracownikom Urzędu Miejskiego w Sulejowie, jednostek organizacyjnych i sołtysom. Przed nami wiele pracy. Otrzymaliśmy dotację na remont ulicy Dobra Woda. Chcemy zbudować boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Uszczynie. Ponadto niebawem chcemy rozpocząć budowę boisk we Włodzimierzowie i Witowie-Koloni. Oczywiście nie zapominamy o modernizacji drogi do Łazów Dąbrowy - powiedział Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

Za nami również czerwcowa sesja Rady Gminy Grabica. Radni zadecydowali o jednogłośnym udzieleniu wotum zaufania i absolutorium wójtowi. Krzysztof Kuliński podziękował radzie za świetną współpracę, jednomyślność oraz aprobatę kierunków rozwoju gminy i proponowanych priorytetów. Wyraził też nadzieję, że dalsza współpraca będzie układała się podobnie jak dotychczas, a kolejne budżety będą sprzyjały rozwojowi gminy. 


Podczas LIII Sesji Rady Gminy Czarnocin rajcy, którzy w komplecie zgromadzili się w sali obrad, jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Romanowi Miksie. Ten dzień był zresztą wyjątkowy dla wszystkich mieszkańców, ponieważ po wielu latach starań udało się doprowadzić do ustanowienia herbu, flagi i innych symboli gminy Czarnocin.


W ostatnich dniach spotkali się również radni z gminy Gorzkowice. Podczas czerwcowej sesji także jednogłośnie udzielili oni Alojzemu Włodarczykowi absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu i wotum zaufania. W głosowaniu wzięło udział 15 radnych. Wójt podziękował współpracownikom za bardzo dobrą pracę przy realizacji zadań i budżetu gminy w roku minionym.


Przy okazji LVII sesji Rady Gminy Łęki Szlacheckie swoje zaufanie wobec wójta wyrazili także tamtejsi radni. Tym samym jednogłośnie udzielili Piotrowi Łącznemu absolutorium i wotum zaufania. Przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Łysoń oraz obecni na obradach sołtysi złożyli  mu gratulacje, życząc dalszej owocnej pracy dla dobra samorządu lokalnego.


Wotum zaufania oraz absolutorium udzielono także burmistrzowi Rozprzy Januszowi Jędrzejczykowi (10 "za", 5 "wstrzymało się") Również wójt gminy Aleksandrów  zyskał poparcie radnych w kwestii wotum zaufania (12 "za", 2 "wstrzymało się", jeden nieobecny) oraz absolutorium (11 "za", 3 "wstrzymało się", jeden nieobecny))

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)30.06.2023 16:05

Do "BARANIORZ"
Zmień sobie login,bo masz paskudny,on świadczy o Twolm poziomie intelektualnym.Ty zdaję się byłeś radnym i się nachapałeś.

12


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)29.06.2023 12:40

Co za zgodą w Sulejowie ?
Opozycji chyba już nie ma,jak dostali podwyżkę diet,a Burmistrz HORRENDALNĄ PENSJĘ,niemal jak prezydent kraju.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat