Protest w Rękoraju. Jak ominąć utrudnienia?

Strefa FMRegion Środa, 04 sierpnia 202137
Akcja protestacyjna rolników oznacza ogromne utrudnienia dla kierowców. Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi radzi, aby omijać ten fragment krajowej dwunastki.
fot. Julita Sońta fot. Julita Sońta

Jeżeli planujecie podróż przez centrum kraju, koniecznie wybierzcie inną trasę. Całkowicie zablokowana jest DK 12 między Piotrkowem a Srockiem.

W związku z tym jadący trasą Łódź Piotrków –Trybunalski (bądź w przeciwnym kierunku), powinni korzystać z autostrady A1, co pozwoli uniknąć poważnych opóźnień w podróży. Również jadący od strony Łodzi DK12 lub autostradą A1 w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, powinni od węzła Tuszyn dojechać autostradą A1 do węzła Piotrków Trybunalski Południe, gdzie będą mogli zawrócić i kontynuować podróż drogą ekspresową S8 - informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

Kierowców ma wspierać policja, która pojawi się m.in. na węźle Piotrków Trybunalski Południe i będzie kierowała ruchem. W przypadku blokowania się węzła jadący z Warszawy drogą ekspresową S8 będą kierowani na DK91, którą będą jechać w kierunku Częstochowy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

arek ~arek (Gość)05.08.2021 22:18

kierowcy wesprzyjcie rolników ,bo jak upadnie rolnictwo toi wy będziecie bez pracy ,bo świnie to nie całe rolnictwo

00


obserwator2021 ~obserwator2021 (Gość)04.08.2021 11:59

Protest pod Kancelarią byłby żadnym utrudnieniem. Szkoda, że nie zablokowali autostrady i całej S8
A czy ktoś z forumowych "średniointeligentnych" naczelnych wie dlaczego ci Ludzie protestują?
Czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego, że Zakłady Mięsne działają na szkodę branży rolniczej w Polsce? Wprowadzenie stref degraduje zasady wolnego rynku i wprowadza szkodliwe ceny za ten sam produkt?
Czy wiece, że Zakłady i pośrednicy w sprzedaży tuczników jawnie łamią zasady wolnego rynku i konkurencji oferując ceny za żywiec poniżej progu opłacalności? Gdzie jest UOKIK oraz urząd antymopolowy???
Jaki jest sens wyrównywania ceny za żywiec ze stref do ceny rynkowej ? Podatnicy mają nabijać portfele Zakładom Mięsnym? Gdzie tu logika.
Wprowadzić strefę czerwoną na całą Polskę albo ja znieść bo te "metody bioasekuracji" są wymyślone przez "średnich naczelnych" oraz nijak rozwiązują problem a raczej go pogłębiają

93


nie rolnik ~nie rolnik (Gość)05.08.2021 08:24

Rolnicy przed wyborami mamiono Was obietnicami wiadomo jakiej partii/Inni Ostrzegali-aplelowali do Was/ to się obrażaliście /że niby rozum swój macie/ WŁASNIE WYSZŁO JAKI/

11


Hue ~Hue (Gość)05.08.2021 07:53

Przyjedzie MaciArewicz i obieco chłopkom . Chłopki uwierzą i bedo czekac. W nadchodzących wyborach i tak zagłosują na PiS

11


5g ~5g (Gość)04.08.2021 14:29

Bzdura. Są lepsze i szybsze objazdy. Ale jeśli ktoś czyta tylko epiotrkow i nie potrafi włączyć map Google, to jego problem. Popieram protestujących i blokujących drogi.

55


obserwator2021 ~obserwator2021 (Gość)04.08.2021 12:11

Pomimo, że jestem absolwentem renomowanej uczelni i nie pasuję do tego strajku to w 100% popieram tą inicjatywę i mam nadzieję, że Rząd podejmie dialog społeczny z rolnikami.W chwili obecnej Zakłady Mięsne i pośrednicy okradają tych ludzi. Przez wprowadzenie stref jest łamana konstytucja ponieważ ich granicę często tak się układają, że sąsiad z naprzeciwka jest w strefie niebieskiej albo Białej a z drugiej strony w czerwonej.
ten z czerwonej dostaje o 1 PLN mniej za kg żywca a dodatkowo musi wystać się w kilometrowej kolejce po niezbędną dokumentację.
Urząd konkurencji i praw konsumenta powinien szybko interweniować czy zawierane umowy kupna żywca po nierynkowej cenie nie jest wykorzystywaniem przewagi konkurencyjnej przez Zakłady Mięsne i pośredników.
To jest problem a nie rolnicy blokujący drogę!!!

56


Elka z Czarnocina ~Elka z Czarnocina (Gość)04.08.2021 11:00

Chamy precz z dróg!!!

147


Kko ~Kko (Gość)04.08.2021 10:54

Zięba przyjechał?

25


czet ~czet (Gość)04.08.2021 13:30

Geniusze znowu utrudnili życie normalnym ludziom. Podziękowania składają wszyscy spóźnieni do pracy, do lekarza, urzędu i kurierzy. A premier nawet nie słyszał do tej pory o jakimś Rękoraju i paru awanturnikach na drodze. I nadal ma ten protest głeboko

106


Teoria wodogłowia ~Teoria wodogłowia (Gość)04.08.2021 11:23

Zablokuje pola by nie mogli wjechać i zlikwidować KRUS zaraz usiądom

166


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat