Advertisement

Policjanci podsumowali swoje działania w czasie ferii

PolicjaŁódzkie Poniedziałek, 30 stycznia 20230
Tegoroczne ferie zimowe, jak co roku  były dla policjantów czasem wzmożonej pracy, związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa między innymi dzieciom i młodzieży. Funkcjonariusze w trakcie służby skupiali swoją uwagę między innymi na kontroli  autobusów, wiozących pasażerów na zimowy wypoczynek. Sprawdzane były zarówno autokary wyjeżdżające z województwa łódzkiego, jak i te przejeżdżające przez nasze województwo.
fot.: Policja fot.: Policja

W sumie podczas ferii łódzcy mundurowi skontrolowali 393 autobusy, ujawniając w 6 przypadkach usterki. W 5 sytuacjach zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów, natomiast  trzem kierowcom zakazano dalszej jazdy. Pomimo wielu apeli o rozwagę i trzeźwość za kierownicą w czasie ferii, drogówka zatrzymała łącznie 170 nietrzeźwych kierujących, w tym 1 pijanego  kierowcę autobusu.

Wbrew temu, iż nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się lub wypoczywających w naszym regionie czuwała zwiększona liczba policjantów drogówki, to podczas tych ferii na drogach województwa łódzkiego doszło do 70 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 5 osób, a 82 zostały ranne - informuje asp. sztab. Marzanna Boratyńska z KWP w Łodzi.

 

Prowadząc działania „Bezpieczne ferie”, mundurowi uczestniczyli w zajęciach z dziećmi i młodzieżą prowadząc zarówno pogadanki, jak i zajęcia praktyczne w terenie.

Każde z tych 164 spotkań miało jeden cel, abyśmy wspólnie byli bezpieczni w ruchu drogowym. I choć ferie w naszym województwie dobiegły końca, nadal przypominamy, aby być widocznym na drodze. Apelujemy o noszenie odblasków po zmroku, nawet w warunkach, gdzie nie są one wymagane prawem. Pamiętajmy, to że pieszy widzi nadjeżdżający pojazd, absolutnie nie oznacza, że kierowca widzi pieszego. Dajmy się zauważyć - dodaje Marzanna Boratyńska.

 

Policjanci zwracają się także do kierowców, przypominając, by dbali o czystość szyb oraz reflektorów w swoich samochodach, a także  dostosowali prędkość nie tylko do obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim do warunków drogowych, które zimą są trudne i często się zmieniają.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat