Pogoda na weekend. Czy nadal będzie wiało?

Strefa FM Piątek, 22 października 20210 1458
Od czwartku nie tylko u nas wyjątkowo wietrznie. Spadła też temperatura. Czy taka pogoda utrzyma się przez cały weekend?
fot. pixabay.com / dimitrisvetsikas1969

 

- W piątek po bardzo wietrznej nocy czeka nas chwila oddechu od wiatru - prognozuje Michał Sowała (Łowcy Burz Łódzkie). - Temperatura maksymalna wzrośnie do 10 stopni Celsjusza. Ciśnienie spadnie z 1010 hPa do 1008 hPa. Po południu i wieczorem w pasie północnym i centralnym województwa możliwe są opady deszczu. Wiatr będzie wiał z zachodu w porywach osiągając do 50 km/h. Przez cały dzień będzie przeważać zachmurzenie całkowite oraz częściowe, więc na będziemy mogli liczyć na odrobinę słońca.

 

W nocy temperatura spadnie do 6 stopni. Ciśnienie nocą zacznie rosnąć i nad ranem wyniesie 1015 hPa. Wiatr będzie wiał z zachodu w porywach osiągając do 50 km/h.

 

W sobotę w ciągu dnia odczujemy wzrost ciśnienia. Wzrośnie ono z poziomu 1015 hPa do 1026 hPa. Temperatura maksymalnie wyniesie 10 stopni. Wiatr nadal utrzyma kierunek zachodni w porywach osiągając do 40 km/h. W ciągu dnia zwłaszcza w północnowschodniej części województwa możliwe są lokalne opady deszczu. Zachmurzenie będzie utrzymywać się na poziomie wysokim i umiarkowanym. Noc chłodna. Temperatura spadnie do około 3 stopni.

 

W ostatni weekendowy dzień czeka nas nieznaczna poprawa pogody. Znajdziemy się pod wpływam wyżu, którego centrum będzie znajdować się nad Czechami. Ciśnienie wzrośnie do poziomu 1032 hPa. Temperatura maksymalnie wyniesie 10 stopni Celsjusza. Zachmurzenie zmienne, a co za tym idzie możliwe są liczne przejaśnienia. W ciągu dnia wiatr północny w porywach osiągający do 20 km/h.

 

Lokalna prognoza pogody przygotowana przez Łowców Burz Łódzkie w każdy piątek w Maglu i na naszym portalu.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat