Advertisement

Piotrkowska Noc Muzeów już za nami

Muzeum Piotrków Niedziela, 22 maja 20222
Piotrkowska Noc Muzeów to kolejne wydarzenie, które odbyło się w piotrkowskim muzeum, a przygotowane zostało we współpracy z Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim i Piotrkowskim Stowarzyszeniem Eksploracyjnym BUGAJ.

Ładuję galerię...

Dla odwiedzających Muzeum w sobotni wieczór przygotowano wiele gier, zabaw, warsztatów i ciekawych stanowisk. Były wśród nich m.in. eksperymenty dla dzieci, nauka haftowania, czy tworzenia bibułkowych ozdób.

 

Chętni mogli napisać list do mamy na maszynie do pisania, a bardziej ambitni spróbować pisania gęsim piórem. Na chętnych czekała też Fabryka Piękna - fryzury XIX wieczne, prezentacja poświęcona lotnictwu wojskowemu XX wieku, czy prehistoryczna niespodzianka.

 

Każdy odwiedzający tego wieczoru Muzeum mógł zasiąść w koronie na królewskim tronie, wziąć udział w konkursie numizmatycznym, czerpać informacje ze „skarbnicy historii”, czy spotkać się z katem. Atrakcję stanowiły walki rycerskie oraz historyczna piaskownica, w której można było odnaleźć skarb przy wykorzystaniu wykrywacza metali.

 

Ci, którzy odczuwali niedosyt, mogli zwiedzić muzeum pod opieką przewodnika, a na koniec wysłuchać koncertu.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)22.05.2022 12:18

Muzeum w Piotrkowie nie wykorzystuje olbrzymiej szansy jaką są cykliczne jarmarki staroci odwiedzane przez tysiąc osób, a ładuje się w nocne maratony dla grupki straceńców. Kochani, raz na miesiąc macie taką publikę, że głowa mała, a nikt z was nie wyjdzie, nie zagada do ludzi, nie zaprosi ich do środka. Dziwne, dziwne, straszliwe dziwne.

52


mieszk.p. ~mieszk.p. (Gość)22.05.2022 10:13

I chwała Bogu, ze już za nami.

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat