Advertisement

Piotrcovia kontynuuje zwycięską passę

MKS Piotrcovia Sobota, 18 listopada 20235
Trzecia wygrana z rzędu szczypiornistek Piotrcovii zakończyła ligowe granie w 2023 roku. Zespół jechał do Kalisza na mecz z AWS Energa Szczypiorno jako faworyt i z tej roli się wywiązał. Tylko przez dziesięć minut gospodynie były w stanie dotrzymać kroku naszemu zespołowi. Później inicjatywę przejęła drużyna Agaty Cecotki i z minuty na minutę powiększała przewagę.
fot.: Marcin Woźniak / Orlen Superliga Kobiet fot.: Marcin Woźniak / Orlen Superliga Kobiet

W 6. minucie zespół z Kalisza wygrywał 4:2, ale to wszystko, na co stać było beniaminka. Piotrcovia szybko doprowadziła do remisu (4:4), a od stanu 5:5 zaczęła budować bramkową przewagę. W 26. minucie było już 15:6 dla naszej drużyny i stało się jasne, że jedyną niewiadomą będą rozmiary zwycięstwa. Do szatni Piotrcovia zeszła prowadząc 16:9.

 

W drugiej połowie nasza drużyna jeszcze powiększyła przewagę. W 39. minucie, po trafieniu Justyny Świerczek, było 22:12. Piotrcovia już do końca kontrolowała wynik wygrywając ostatecznie 29:21. Wynik spotkania ustaliła Silvie Polaskova.

 

AWS Energa Szczypiorno Kalisz - Piotrcovia 21:29 (9:16)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Gadzina 8, Świerczek 3, Radushko 1, Polaskova 1, Królikowska 1, Grobelna 2, Mokrzka 2, Sobecka 3, Szczepanek 2, Trbovic 2, Waga 3, Schneider 1.
Rzuty karne: 2/4
Kary: 6 min (Gadzina, Świerczek, Schneider)

 

Z dorobkiem 15 punktów Piotrcovia zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkania rozegra już w 2024 roku. W 11. kolejce rywalem naszej drużyny będzie Handball JKS Jarosław, a mecz odbędzie się w Hali Relax.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kibic ~kibic (Gość)20.11.2023 10:04

Planowe zwycięstwo, brawo.

50


gracz 83 ~gracz 83 (Gość)20.11.2023 08:28

Gadzina - najlepszy transfer od kilkunastu lat!

30


.... ~.... (Gość)19.11.2023 13:58

Miały być trzy punkty i są. Brawo, gdyby więcej koncentracji to i zwycięstwo mogłoby być okazalsze, ale nie ma co marudzić. Air Gadzina jest niesamowita w tych kontrach, ale doceniam też asysty, bez nich nie byłoby jej bramek. Były dobre momenty gry w obronie, coraz lepiej to wygląda. Czkawką odbijają się porażki z JKS i Gnieznem, gdyby nie one Piotrcovia byłaby na właściwym miejscu. No i na szacunek zasługują kibice naszej Piotrcovii - było Was słychać! Teraz czas na spokojnie trening i nich rok zaczynamy od samych wygranych czyli wygrane z JKS i Gnieznem.

100


logikkk ~logikkk (Gość)19.11.2023 08:18

I o to chodzi wygrywać z dołem tabeli,a nie bujać w obłokach.

14


dj ~dj (Gość)18.11.2023 22:12

Super.

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat