Advertisement

Nie bierzmy antybiotyków na własną rękę

Strefa FM Wtorek, 19 listopada 20133
Wiele osób leczy się na własną rękę używając antybiotyków. - Nie nadużywajmy tych leków - apelują pracownicy sanepidu.

- Chcemy uświadomić przeciętnemu obywatelowi naszego miasta, żeby nie nadużywać antybiotyków, żeby nie stosować na własną rękę leków, które zostały po innych członkach rodziny, po wcześniejszym leczeniu. Jeśli już stosujemy antybiotyki to tylko te, które zalecił nam lekarz. Nie przerywamy tarapii po dwóch czy trzech dniach - mówi Wiesława Kozińska w piotrkowskiego sanepidu.

Dlaczego abtybiotyki bywają niebezpieczne? Zachęcamy do zapoznania się ze specjalną wystawą na ten temat, którą można oglądać do 22 listopada w siedzibie UJK.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

P51 ~P51 (Gość)20.11.2013 11:17

"Piotrkowianin" napisał(a):
którym została niewykorzystana do końca po poprzednim leczeniu część opakowania antybiotyku biorą go samowolnie przy kolejnym zachorowaniu. "A co się ma zmarnować".


Jeśli lek nie został zużyty do końca podczas pierwotnego leczenia, to może to oznaczać,że pacjent sam zdecydował o złym ( przedwcześnie skończonym) leczeniu. Jeśli lek nie został zużyty ze względu na wyraźne objawy uboczne, to jaki jest sens podawać go znowu-by znowu wywołać te objawy? Pozostaje podanie niezużytego leku innej osobie - a to już zupełna głupota...Nie wspomnę o terminie ważności leku.
Pozdrawiam i obyśmy nie musieli się leczyć ;-) !

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga20.11.2013 10:33

"P51" napisał(a):
Należy przestrzegać przed nieuzasadnionym stosowaniem antybiotyków, a nie przed czymś,czego i tak nie można zrobić ( antybiotykoterapia "na własną rekę").

Zapomniałeś o jednym: czasami ludzie, zwłaszcza starsi, którym została niewykorzystana do końca po poprzednim leczeniu część opakowania antybiotyku biorą go samowolnie przy kolejnym zachorowaniu. "A co się ma zmarnować".

00


P51 ~P51 (Gość)20.11.2013 09:55

Co za bzdury...!
Jak można brać antybiotyki "na własną rękę", skoro nie są one dostępe bez recepty?! Zatem,aby brać antybiotyk, trzeba zgłosić się do lekarza po receptę. Lekarz nie jest automatem do wypisywania recept na życzenie.Musi znaleźć wskazania do takiej terapii. Jedyna dziura w tym "systemie" to głupi lekarz leczący np katar antybiotykiem...
Ktoś tu musiał zastosować zbyt daleko idacy skrót myślowy. Należy przestrzegać przed nieuzasadnionym stosowaniem antybiotyków, a nie przed czymś,czego i tak nie można zrobić ( antybiotykoterapia "na własną rekę").

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat