Advertisement

Najlepsi siatkarze rywalizują w Sulejowie [FOTO]

Region Piątek, 26 maja 20233
Plażową odmiana piłki siatkowej przyciągnęła do Sulejowa czołowych polskich zawodników oraz reprezentantów innych krajów. Orlen Beach Volley Tour to prestiżowe rozgrywki, które są kluczowe w kwestii ubiegania się o możliwość pretendowania do tytułów mistrzów Polski. Rywalizacja rozpoczęła się w piątek od kwalifikacji i potrwa do niedzielnego popołudnia, gdy rozegrane zostaną mecze finałowe.

Ładuję galerię...

Format rozgrywek, które kibice mogą śledzić w Sulejowie przy Szkole Podstawowej nr 1, jest dobrze znany zawodnikom i miłośnikom "plażówki".

Gramy systemem brazylijskim, co oznacza, że dwie porażki eliminują z turnieju. Po kwalifikacjach będziemy wyłaniać najlepszych, którzy zmierzą się w meczach finałowych. Te zaplanowaliśmy na niedzielę. Około 15.00 zagrają kobiety, a około 16.00 mężczyźni. Pierwszy raz w stawce mamy Brazylijczyków. Wśród pań mamy pary czeskie i ukraińskie, ale reprezentanci tych krajów pojawiali się już na sulejowskich boiskach - powiedział nam jeden z organizatorów, Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie

 

Najlepsi walczą o punkty niezbędne do uzyskania kwalifikacji do Mistrzostw Polski oraz nagrody finansowe. Rozmawialiśmy z jednym z duetów z Torunia, który od zwycięstwa rozpoczął swój udział w turnieju.

Mamy bardzo dobre wspomnienia z Sulejowa, ponieważ w 2017 roku wywalczyliśmy tu mistrzostwo Polski juniorów, dlatego bardzo lubimy tutaj wracać. Jesteśmy na starcie sezonu. Jest jeszcze sporo rzeczy do poprawy, ale cieszymy się z tego zwycięstwa - stwierdził Mateusz Podborączyński.

 

Krótką analizą premierowego zwycięstwa podzielił się z nami jego partner z boiska.

Myślę, że byliśmy faworytem tego spotkania. Pierwszy set wygraliśmy dosyć wyraźnie, z kolei w drugim długo graliśmy równym wynikiem. W końcówce udało się jednak przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Potrzebujemy jeszcze się ograć, także czas, treningi i będzie lepiej - podsumował Adam Lorenc.

 

Turniej Orlen Beach Volley Tour w Sulejowie jest jednym z pięciu w kraju, za sukces w których można uzyskać najwięcej punktów rankingowych. Pula nagród to po 40 tys. zł w turnieju pań i panów. 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nico ~Nico (Gość)26.05.2023 20:35

A dlaczego na takiej wielkiej imprezie nie ma widzów? Pojedyncze osoby tylko na trybunach.

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat