Na dworcu drzew nie zabraknie

Poniedziałek, 04 lipca 202226
Na terenie przyszłego Powiatowego Centrum Przesiadkowego praca znów wre. Po pewnych problemach związanych z brakiem materiałów, niezbędnych do kontunuowania prac, teraz znów widać jak to miejsce się rozwija. Oko cieszą także pierwsze nasadzenia, które już dość licznie ozdobiły dworzec.

Ładuję galerię...

W ostatnim czasie mieszkańcy oraz goście odwiedzający Piotrków regularnie, mogli zauważyć, że prace nad tworzeniem Powiatowego Centrum Przesiadkowego stanęły.

Przerwa w działaniach była spowodowana brakiem materiałów, niezbędnych dla wykonawcy. Otrzymałem jednak zapewnienie, że udało się je zorganizować, a dzięki temu na dworcu widzimy już m.in. piękne nasadzenia. Tego będzie więcej, ale na tę chwilę mamy kilkanaście klonów oraz innych drzew - mówi Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego. 

 

Nowy dworzec ma być przyjazny dla pasażerów. To między innymi dlatego nie powinien kojarzyć się z powszechną w innych rewitalizowanych miejscach "betonozą".

Już na etapie projektowania, chcieliśmy aby podróżni czuli się tu dobrze. Tu mają nie tylko w komfortowych warunkach oczekiwać na dalszą podróż, ale też móc odpocząć. W tej zabudowie przewidzieliśmy więc kilka skwerów. Wkrótce pojawią się też ławki oraz pozostałe wyposażenie, które posłuży pasażerom - dodaje Piotr Wojtysiak

 

Problemy z dostępnością materiałów sprawiły, że uruchomienie Centrum nieco się przesunie. Pierwsi pasażerowie powinni móc z niego korzystać pod koniec września.

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Qwer ~Qwer (Gość)05.07.2022 22:35

Widać na zdjęciu 5 jak nie braknie drzew i ogromny pusty plac

10


oFca ~oFca (Gość)05.07.2022 22:32

Wszystko pięknie wygląda.
Przykro będzie widzieć za jakiś czas jak patologia zacznie tam działać, psuć i mazać

40


Nowomowa ~Nowomowa (Gość)05.07.2022 21:34

To w końcu, to nadal jest dworzec, czy centrum przesiadkowe?

21


autor ~autor (Gość)05.07.2022 08:39

co to za drzewka na 4 zdjeciu?

50


Pytej ~Pytej (Gość)04.07.2022 16:55

Brawo Panie Starosto. A co z terenem przy wieży ciśnień?

71


his. ~his. (Gość)05.07.2022 10:39

cyt." Na dworcu drzew nie zabraknie". Pytanie pierwsze. Kto będzie ten obiekt utrzymywał. Bo jeżeli nie jest to przedsięwzięcie biznesowe czyli przynoszące jakiś profit to nie widzę żeby ten eksperyment długo pociągnął. Pytanie drugie powiązane z pierwszym. Kto będzie tym zarządzał? I pytanie trzecie. Czy już z ewentualnymi przewoźnikami są podpisywane jakieś porozumienia. PS. Chwali się to ,że powiat piotrkowski ocalił w jakiś sposób to miejsce ,ale bez planu /ekonomicznego/ na dłuższy czas skończy się tak jak dekadę temu. A jeszcze odnowa/ budowa/ budynku dworca....

43


Don Luka ~Don Luka (Gość)04.07.2022 22:38

trza bylo asfalt konkretny wylać a nie ta niepraktyczną kostkę ktora za 2 max 3 lata będzie przypominać fale dunaju... Zieleń powinna okalać ten dworzec... w środku tez powinny być niskopienne drzewka rośliny trawa... A monitoring jest? Jak nie ma to prosze zamontować kamery tak zeby bylo bardzo bezpiecznie...

78


Grz ~Grz (Gość)04.07.2022 16:56

W całym mieście przydałyby się nasadzenia. Drzewa to najlepsze, co może być, żeby uchronić się przed upałami.

180


Gora ~Gora (Gość)04.07.2022 22:19

W tym miejscu Prezydenta trzeba pochwalic. Ladnie i konkretnie. Fakt ze znowu kostka ???? no ale tu sie sprawdzi. Super Piotrkow gora.

310


też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)04.07.2022 23:50

Tylko odpowiednie służby niech pamiętają o podlewaniu tej zieleni.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat