Advertisement

Mistrz świata spotkał się z prezydentem i młodymi zapaśnikami

ePiotrkow Czwartek, 25 listopada 20210
W środowe popołudnie z młodymi zapaśnikami piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego spotkał się ich starszy klubowy kolega i aktualny mistrz świata Magomedmurad Gadżijew. Po zdjęciach i rozmowach z juniorami odbyła się krótka uroczystość, podczas której złoty medalista z Norwegii odebrał gratulacje i symboliczne upominki od prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniak oraz działaczy AKS.

Ładuję galerię...

 

- Zawsze się tutaj w Piotrkowie bardzo dobrze czuje i zawsze ktoś czeka na mnie oraz miło przywita. Mogę powiedzieć, że mam tu już sporo kolegów i przyjaciół. Jest mi także bardzo miło, że już kolejny raz prezydent chciał się ze mną spotkać i nas odwiedził – mówi Murad Gadżijew.


Prezydent Krzysztof Chojniak również nawiązał do poprzedniego spotkania z zapaśnikiem piotrkowskiego AKS, które odbyło się przed wyjazdem na IO w Tokio. - Byłem wtedy przekonany, że w niedługim czasie pana umiejętności, talent i ciężka praca przyniosą medal. W Japonii trochę zabrakło, ale na mistrzostwach świata już udało się osiągnąć upragniony cel. Gratulacje! - mówił.


Murad otrzymał od prezydenta oraz działaczy AKS różne upominki i sam odwdzięczył się tym samym wobec Krzysztofa Chojniaka, wręczając mu prezent, który przywiózł z rodzinnego Dagestanu.


Jednak najwięcej czasu i radości Murad sprawił młodym adeptom zapasów, którzy chętnie rozmawiali i robili sobie zdjęcia ze swoim idolem. Sam złoty medalista MŚ sprawiał wrażenie równie zadowolonego, mogąc spędzić czas z zawodnikami, którzy są nadzieją AKS na kolejne sukcesy w przyszłości.


- Uważam, że praca z dziećmi i młodzieżą jest najważniejsze, bo to oni są naszą przyszłością. Zawsze jak jestem w Piotrkowie, staram się zajrzeć do nich na trening, żeby trochę porozmawiać, podpowiedzieć im coś i pokazać, co sam potrafię – podkreśla Gadżijew.


Przypomnijmy, że medal zdobyty przez Murada w Oslo jest pierwszym złotem mistrzostw świata w historii polskich zapasów w stylu wolnym.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat