Advertisement

Książka na weekend – kryminalne zagadki

Sobota, 06 sierpnia 20220
Zapraszamy na kolejne spotkanie z dobrą książką. I zarazem z dobrym kryminałem, nawet nie jednym. Nie braknie zatem zagadek do rozwiązania, a takie autorzy nam przygotowali w proponowanym dziś zestawie książek.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Na początek polecamy książkę Krystyny Mirek „Cienie zła”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia. To kryminał, w którym po raz kolejny okazuje się, że nie ma zbrodni idealnej, choć niektórzy mordercy są bardzo sprytni i przez lata unikają odpowiedzialności, a kryminalna zagadka pozostaje nierozwiązana. Do czasu...

 

fot. K. Żołądek

 

Krystyna Mirek, autorka poczytnego cyklu „Blizny przeszłości” ponownie zabiera nas w swój świat pełen intryg, zagadek kryminalnych i emocji, na których potrafi zagrać. Czytelnicy z pewnością nie będą się nudzić. Wystarczy sięgnąć po książkę „Cienie zła”, którą znajdziecie już w księgarniach.

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Druga propozycja to powieść „W ciemnym, mrocznym lesie” autorstwa Ruth Ware, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Czwarta Strona w przekładzie Anny Tomczyk. To historia dwóch przyjaciółek, które nie widziały się od dekady, a jedna z nich zniknęła z życia drugiej bez słowa. A po latach wysłała zaproszenie na wieczór panieński…

 

Ruth Ware ponownie gości w audycji „Książka na weekend”, bo i warto po jej książki sięgnąć. Bo autorka potrafi powoli odsłaniać tajemnice, budować atmosferę też potrafi, a do tego na koniec zaskakuje stale utrzymując napięcie. A niewielu autorów potrafi to robić tak dobrze. Dlatego z czystym sumieniem polecam kolejną jej powieść, zatytułowaną „W ciemnym, mrocznym lesie”. Znajdziecie ją w księgarniach.

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja to książka Katarzyny Franus „Osobni”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. To powieść o trudnej drodze do bliskości. Historię poznamy na przykładzie Mateusza, dyrektora handlowego międzynarodowej korporacji, który wiedzie w Warszawie hulaszcze życie niemłodego już singla i unika bliskich relacji. Na kartach książki poznamy też Tymka, osieroconego chłopca z górskiej wioski, który marzy o starcie w lokalnym półmaratonie, ale organizatorzy się nie zgadzają, bo ma tylko dziesięć lat i brakuje mu opiekuna. Kolejna bohaterka to Kinga, biegaczka amatorka, do tej pory sprawna i silna – teraz jednak przerażona zbliżającą się menopauzą – ucieka z miasta, by w beskidzkiej ciszy odzyskać spokój. Czy przypadkowe spotkanie z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu odmieni życie tej trójki? Przekonacie się sięgając po powieść Katarzyny Franus „Osobni”.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat