Advertisement

Książka na weekend - kabareciarze też piszą kryminały

Sobota, 15 stycznia 20221
Kolejny weekend nowego roku to dobra okazja do sięgnięcia po ciekawą lekturę. A jest o to łatwiej, gdy autora już dobrze znamy. Dlatego tym razem wśród propozycji znalazł się kryminał, którego autorem jest popularny komik – Przemysław Borkowski. Ale mamy też propozycję dla miłośników historii o wikingach i dla tych, którzy lubią pracować nad sobą.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Na początek polecamy, by sięgnąć po kolejną, piątą już część cyklu powieści o wikingach autorstwa Daniela Komorowskiego – „Ogień zagłady”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Replika. Tym razem Ivar poszerza wpływy w angielskich królestwach. Jednak to dopiero najbliższe bitwy pokażą, kto jest prawdziwą potęgą. Dowiemy się też co przyniesie wielka wojna Danów ze Swionami i co się stanie z tronem Norwegii. Zaciekawieni?

 


fot. K. Żołądek

 


Daniel Komorowski gościł już w cyklu „Książka na weekend” przy okazji poprzedniej części swojej sagi. Średniowiecze fascynuje go od dawna, ale najbardziej do gustu przypadli mu wikingowie. Autor ich przygód z wykształcenia jest grafikiem, który uwielbia też filmy historyczne i książki o tej tematyce. Jego najnowszej powieści „Ogień zagłady” możecie już szukać w księgarniach. A jak zapowiada wydawnictwo, wkrótce możemy spodziewać się kolejnej części sagi, zatytułowanej „Szał bitewny”. Ja życzę udanej lektury.

 


O książce mówiliśmy też w jednej z audycji z cyklu „Książka na weekend”:

 


 

 

 

 

fot. K. Żołądek

 

 


Druga nasza propozycja to książka "Rytuał łowcy”, wspomnianego na wstępie Przemysława Borkowskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. To powieść, w której główną bohaterką jest młoda prokurator – Gabriela Seredyńska. Poznajemy ją tuż po przeprowadzce do Warszawy, gdy dostaje swoją pierwszą sprawę. Poważną, bo chodzi o morderstwo. Ofiarę znaleziono w pobliżu muru cmentarza. A przy niej znaleziono wiersz, który zdaje się być jedynym tropem policji. Jednak pani prokurator z czasem wpada na trop zbrodniarza, ale nie uprzedzajmy wydarzeń z kart książki...

 


Przemysław Borkowski urodził się w 1973 roku w Olsztynie. Jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, ale największą rozpoznawalność dały mu występy w składzie Kabaretu Moralnego Niepokoju. Nieco później zaczął swoją przygodę z literaturą, jako autor książek. Ma na koncie dobrze przyjętą przez czytelników trylogię kryminalną o psychologu Zygmuncie Rozłuckim. To książki „Zakładnik”, „Niedobry pasterz” i „Widowisko”. Z kolei proponowana dziś książka „Rytuał łowcy” to powieść o perypetiach młodej prokurator Gabrieli Seredyńskiej, o której wspominaliśmy już w cyklu „Książka na weekend” proponując inną książkę Przemysława Borkowskiego - „Śmierć nie ucieknie”. Obu możecie szukać w księgarniach.

 


O książce mogliście też posłuchać w audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to książka „Sercem i rozumem” Wojciecha Sobiny, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Jest to pozycja z gatunku literatury faktu, choć ma wiele cech charakterystycznych dla poradników i książek motywacyjnych. A to dlatego, że autor opisuje, w jaki sposób jemu samemu udało się spełnić marzenia. Początkowo jako stypendysta naukowy wysłany do Wielkiej Brytanii, później także jako wynalazca, pracownik HR w korporacji, ekspert ONZ działający w kilku krajach Trzeciego Świata, a obecnie jako wykładowca, szkoleniowiec, myśliciel oraz… mąż, ojciec i dziadek.

 


W tej książce znajdziecie pełne optymizmu opowieści z barwnymi opisami podróży do egzotycznych krajów, błyskotliwe refleksje na temat zachodzących w naszej cywilizacji nieuniknionych przemian oraz rady, jak przetrwać w świecie, w którym wszystko wydaje się szalone.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Alan ~Alan (Gość)15.01.2022 07:46

Polecam Obłęd44, opisana jest prawda o naszych dowodzących, ,,sojuszu,, Sikorskiego z sowietami i wiele ciekawych informacji.

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat