Krzysztof Chojniak z wotum zaufania i absolutorium

Środa, 28 czerwca 202341
Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak otrzymał od radnych wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2022 roku. Taką decyzję podjęli radni podczas środowej Sesji Rady Miasta.

Ładuję galerię...

16 głosów "za" i 7 "przeciw" - tak wyglądały wyniki głosowania piotrkowskich radnych zarówno w sprawie absolutorium, jak i wotum zaufania. 

 

Na początku radni zajęli się analizą Raportu o Stanie Miasta. Jeszcze przed dyskusją prezydent Krzysztof Chojniak przedstawił prezentację, w której omawiał najważniejsze elementy transportu. Mówił m.in. o wykonanych inwestycjach, pozyskanych dofinansowaniach, warunkach tworzonych dla przedsiębiorców oraz ogromnych środkach, jakie miasto dokłada do subwencji oświatowej. 

 

W debacie nad stanem miasta mogą udział wziąć także mieszkańcy. W tym roku ponownie zgłosiła się jedna osoba. Była to pani Natalia Machtałowicz, która była także zaangażowana w zbieranie podpisów pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie odwołania. W swoim wystąpieniu mówiła m.in. kłopotach mieszkańców osiedla Życzliwa oraz problemach z autobusami MZK w mieście. 

 

W trakcie debaty krytycznie do stanu miasta oraz prezydenta odnosiła się również część radnych, m.in. Łukasz Janik i Piotr Gajda z PiS, Marlena Wężyk-Głowacka z PO oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Mariusz Staszek. W imieniu prezydenckiego klubu Razem dla Piotrkowa głos zabrała natomiast Monika Tera, która podsumowując raport o stanie miasta, zadeklarowała, że cały klub będzie głosował za udzieleniem wotum zaufania. 

 

Tak też się stało i zdecydowaną większością głosów uchwała została przegłosowana. Podobnie było w przypadku dyskusji nad sprawozdaniem finansowym oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. 

Pozytywna ocena radnych jest oczywiście motywująca. Równie mocno zależy mi jednak na dobrej ocenie mieszkańców. Z tego powodu staraliśmy się w samym raporcie o stanie miasta przedstawić wszystko jak najszerzej i jak najrzetelniej. Z tego powodu zachęcam, aby tam, gdzie są jakieś wątpliwości, zapoznać się z tym dokumentem się zapoznać - mówił  tuż po głosowaniu prezydent Krzysztof Chojniak. -  Rok 2022 był niełatwy. Mieliśmy dużą liczbę inwestycji, na łączną kwotę około 50 milionów złotych. Należy także wspomnieć o ogromnej kwocie, jaką samorząd dokłada do oświaty. To ponad 60 milionów złotych. Można sobie wyobrazić, ile dodatkowych zadań moglibyśmy wykonać, gdyby nie to, że subwencja oświatowa jest niewystarczająca. Mimo tych wszystkich trudności uważam, że ubiegły rok był rokiem udanym - wskazał prezydent Krzysztof Chojniak. 

 

A dlaczego część z radnych była przeciw? O to zapytaliśmy Marlenę Wężyk-Głowacką z Platformy Obywatelskiej. 

Widzę wiele tematów, które w 2022 roku nie zostały zrealizowane. Więcej było porażek niż tych pozytywnych aspektów. Prezydent przede wszystkim podwyższył nam śmieci do 35 złotych za osobę, podwyższył ceny za basen oraz bilety autobusowe. Zrezygnowaliśmy z dofinansowania na kogenerację, a to podwyższyło rachunki mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego i mieliśmy w tym roku protest. Jest wiele niedoskonałości, dlatego była przeciwna - mówiła Marlena Wężyk-Głowacka. 

Odmiennego zdania była z kolei radna prezydenckiego klubu Razem dla Piotrkowa Jadwiga Wójcik. 

Wiem, że jest to najlepszy prezydent, jaki tylko mógł się w Piotrkowie zdarzyć. Szanuję go za to, że musiał się zmierzyć z tyloma przeciwnościami i oszczerstwami w ostatnim czasie. Szanuję go za tą postawę i spokój. Powtarzał mi nie raz: nie denerwuj się, prawda zawsze zwycięży. I Bogu dzięki tak się stało - dodała Jadwiga Wójcik. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

8


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_bbb ~goœć_bbb (Gość)29.06.2023 06:09

Czy pani Natalia, która rzekomo reprezentowała mieszkańców przypadkiem nie należy do PiS-u? Czy nie prowadzi biura tej partii w naszym mieście?

73


Dyzma ~Dyzma (Gość)29.06.2023 20:53

Przecież to przestaje być śmieszne- czy aby na pewno miasto jest zarządzane gospodarnie ?? Czy wszystkie inwestycje były należycie nadzorowane i rozliczane ? Na ciepłowni kto był podwykonawcą elektryki ?
Kiedyś lokalne radio patrzyło władzy na ręce, ale od jakiegoś czasu coś w nich pękło i brak im obiektywizmu- Piotrków jest mały, a ludzie pamiętliwi...

40


suweren ~suweren (Gość)29.06.2023 23:37

Czekamy na referendum.

41


... ~... (Gość)29.06.2023 06:06

Można się kąpać na słoneczku? Taki duży parking, taka ładna droga, chętnie bym się przejechał, ale chyba przegapiłem otwarcie i pływanie kajakiem Leszka i Jadzi...

80


Nic nowego ~Nic nowego (Gość)29.06.2023 21:38

Sitwa trzyma się razem.

60


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)29.06.2023 09:00

"Dziesiąty grosz dla Jadzi, niech se Jadzia..."

131


cygan ~cygan (Gość)28.06.2023 21:56

czy prezydent wyjaśnił, co huknęło parę dni temu w Piotrkowie?

63


Brawo!!! ~Brawo!!! (Gość)28.06.2023 14:34

Jadźka na Prezydenta!

106


Piotrkowianin Piotrkowianinranga28.06.2023 22:33

Czy naprawdę nie możecie zacytować jakiegoś radnego na poziomie, jak już musicie cytować kogoś z Prawicy razem da siebie?

51


xx ~xx (Gość)29.06.2023 07:27

Sami swoi.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat