Advertisement

Kolejne wraki na piotrkowskim parkingu (ZDJĘCIA)

ePiotrkow Sobota, 28 stycznia 202324
Dwa kompletnie zdemolowane auta stoją na parkingu przy ulicy Batorego w Piotrkowie. Ich stan definitywnie wskazuje na to, że nie nadają się one do użytku. Okazuje się jednak, że nie można ich tak łatwo odholować, aby nie blokowały miejsc na parkingu.

Ładuję galerię...

Na parkingu przy ulicy Batorego stoją dwa samochody w opłakanym stanie. Seat ibiza oraz fiat doblo mają powybijane szyby i reflektory, pourywane klamki i wycieraczki. Sprawa jest znana strażnikom miejskim.

Trudno tych samochodów, a w zasadzie tego co z nich zostało, nie zauważyć - kwituje Jacek Hofman, komendant piotrkowskiej Straży Miejskiej.

Zgodnie z przepisami, pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza. Okazuje się jednak, że nie każdy wrak, który znajduje się w przestrzeni miejskiej, może zostać usunięty. Dlaczego?

 

Wspomniane przepisy obowiązują na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu. To oznacza, że w innych miejscach, takich jak drogi wewnętrzne, tereny spółdzielcze lub prywatne oraz inne miejsca niebędące drogami publicznymi, przepisy te nie mogą być stosowane. Do dróg wewnętrznych wliczają się m.in. parkingi i drogi rowerowe.

 

Jak powiedział nam Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie, do odholowania seata i fiata, potrzebne jest ustawienie na tym parkingu odpowiedniego oznakowania.

Uzgodniliśmy wspólne działania z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta, ponieważ konieczne jest właściwe oznakowanie tego terenu, zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym. Dopiero wtedy będziemy mogli odholować te samochody na strzeżony parking. Jak tylko to oznakowanie się pojawi, wtedy te uszkodzone pojazdy bardzo szybko stamtąd znikną - wyjaśnia komendant.

Problem porzuconych i zdemolowanych samochodów powraca w Piotrkowie co jakiś czas. Pod koniec 2022 roku pisaliśmy o zdezelowanym nissanie bez kół, który znajdował się na ulicy Kobyłeckiego. Po nagłośnieniu sprawy, pojazd został odholowany.

 

A może na terenie Piotrkowa widzieliście pojazdy w podobnym stanie, które powinny zniknąć z przestrzeni miejskiej?


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pisior ~Pisior (Gość)28.01.2023 17:03

Polak mały w każdym calu :, ustawa o wrakach pojazdów samochodowych bez tablic pochodzi z 1997 roku

40


oFca ~oFca (Gość)29.01.2023 09:23

A nie można właścicielowi tych pojazdów wlepić mandatu za zaśmiecanie/ zanieczyszczanie w miejscu publicznym? I tak co jakiś czas, aż sam tego złomu brudas nie usunie..

20


realista ~realista (Gość)30.01.2023 16:23

Jak slysze wypowiedzi niektorych naszych prominentnych politykow i profesorow to niedziwie sie ze u nas tak jest jak jest.Oni zyja w jakims matriksie .Wczoraj jeden taki wypowiadal sie ze my polacy jestesmy malo wydajni w pracy i dlatego musimy podniesc wiek emerytalny.Kolega pracuje w Niemczech i mowi ze oni stawiaja jakies tam piecyki po cztery i pol na dzien a Niemcy po dwa i pol i pukaja sie czolo .Mamy przepisy z d.wziete i nikt tego nie zmienia.Ostatnio jak co roku zima plaga zatruc i wybuchow w mieszkaniach ,ile jeszcze musi zginac ludzi ab w karzdym mieszkaniu byl obowiazkowo zainstalowany czujnik czadu? W Angli takie mieszkanie niemorze byc dopuszczone do urzytku.

30


wrc ~wrc (Gość)30.01.2023 13:29

w normalnym państwie wrak trafia na licytację i kupujący zabiera i robi z nim użytek.. surowce wtórne w cenie

40


antypolityk ~antypolityk (Gość)28.01.2023 14:28

Znam takich co napiszą, że to wina Chojniaka :)

103


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)30.01.2023 08:12

Człowiek dla przepisów, nie przepisy dla ludzi

01


go?ć_obywatel ~go?ć_obywatel (Gość)29.01.2023 21:50

Zapraszam na ul,Czestochowska stoi kilka wraków bez tablic rejestracyjnych oraz rozebrany VW Golf który jeździł wcześniej w Pizeri na dowozach Kupa gruzow

30


Andrzej1 ~Andrzej1 (Gość)29.01.2023 09:30

Na Dmowskiego obok urzędu Pracy od 6 lat co najmniej

20


Gify ~Gify (Gość)29.01.2023 06:31

Jak za darmo to biorę

20


Romantyk ~Romantyk (Gość)28.01.2023 18:28

Codziennie pije w tym wraku piwo z dziewczynom

23


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat