Kolejka wąskotorowa wraca do Piotrkowa

Czwartek, 06 października 20228
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkową wystawę modelarską zatytułowana "Kolejka wąskotorowa wraca do Piotrkowa Trybunalskiego". Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć ruchomą makietę modułową prezentującą przejazd kolejki wąskotorowej, a także modele pojazdów w skali 1:87.
Fot. MBP Fot. MBP

Modelarstwo to wyjątkowe hobby, które wymaga precyzji i cierpliwości, rozwija umiejętności plastyczne i wiedzę techniczną. Wszystkich fanów tej wyjątkowej pasji zapraszamy na wyjątkową wystawę modelarską „Kolejka wąskotorowa wraca do Piotrkowa Trybunalskiego”.

Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć ruchomą makietę modułową prezentującą przejazd kolejki wąskotorowej, a także modele pojazdów w skali 1:87. Na wystawę zapraszamy zarówno indywidualnych zwiedzających, jak i grupy szkolne i przedszkolne - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania w piątek (7.10) w godz. 10.00-17.00, natomiast w sobotę (8.10) w godz. 9.00-14.30 w Mediatece 800-lecia przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 3.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

6


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)07.10.2022 21:38

Promują Mediatekę, jak tylko się da. Jeszcze trochę i przeniosą tam targowisko z Targowej albo z Bawełnianej, byle tylko ktoś tam się kręcił .... a w sumie może byłby z tego większy pożytek, niż przechowalnia ciepłych posadek dla znajomków.

11


go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)07.10.2022 08:15

Piotrkowskie rządzące miastem dziadostwo zlikwidowało tą kolejkę sulejowską, którą miały zastąpić emzetki, bo im przeszkadzała. Tymczasem te emzetki i tak szybko zakończyły swoją karierę, które z kolei zastąpiły mini busy,a w końcu połączenie Piotrkowa z Sulejowem zeszło na boczny tor priorytetów komunikacyjnych. Ta wspaniała słynna ciuchcia mogłaby jeździć do dnia dzisiejszego i byłaby super atrakcją słynną na całą Polskę, podobnie jak inne kolejki wąskotorowe o których istnienie dbały i dbają do dnia dzisiejszego terenowi włodarze, którym piotrkowscy mogliby buty czyścić. Takie to Piotrków ma "szczęście" do ludzi niszczycieli, których następcy doprowadzili do znisty piotrkowskie zakłady i utraty tysięcy miejsc pracy. Nadawali się do robót w polu, a nie do rządzenia tak wspaniałym miastem, jakim jest Piotrków Trybunalski.

71


Martaa ~Martaa (Gość)06.10.2022 10:25

W końcu coś sensownego w tej mediatece...

101


zwiedzajjący ~zwiedzajjący (Gość)06.10.2022 12:09

Super, lubie popatrzeć na te małe ciuchcie. Moja córka zresztą też :)

51


Tedi ~Tedi (Gość)06.10.2022 09:52

Szkoda że w piątek i sobotę, a nie w sobotę i niedzielę kiedy jest więcej czasu. Skąd taka decyzja?

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat