Advertisement

Jubileusz OSP w Moszczenicy

Region Wtorek, 19 września 20234
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy świętuje w tym roku 105-lecie działalności. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w minioną niedzielę, 17 września w gminnym amfiteatrze. To jedna z najstarszych jednostek w powiecie piotrkowskim. Formacja powstała w 1918 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza Stanisława Kielera.

Ładuję galerię...

W pierwszym składzie czynnymi członkami było 60 mężczyzn, różnego pochodzenia i wykształcenia. Pierwszym prezesem został ksiądz Stanisław Kieler. Obecnie w jej szeregach służbę pełni 57 druhen i druhów oraz 27 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy jest druh Adrian Wojtysiak. Jednostka wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Ten jubileusz to doskonała okazja, aby wyrazić swoją wdzięczność dla wszystkich, którzy tworzyli i tworzą tę jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. Serce rośnie, gdy patrzymy także, na liczną młodzieżową drużynę, która zadecyduje o przyszłości tej formacji. Wszystkie pokolenia łączy jedno hasło „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” i ta pomoc, którą świadczycie, ratując ludzi i dobytek zasługuje na najwyższy szacunek - mówił starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

Dziękuję wszystkim strażakom za odpowiedzialną służbę, odwagę wykazywaną w walce z pożarami oraz innymi zagrożeniami oraz pomoc ratowaniu zdrowia, a często także życia oraz mienia. Życzę niezłomnej determinacji i wytrwałości w trudnej i niebezpiecznej służbie dla dobra społeczeństwa, tylu powrotów, co wyjazdów do akcji oraz dużo zdrowia. Niech święty Florian roztacza nad Wami opiekę i błogosławi Wam i najbliższym – życzył wójt Marceli Piekarek.

W uroczystości uczestniczyli m.in. prezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa łódzkiego, nadbrygadier w stanie spoczynku dh Tadeusz Karcz, komendant PSP w Piotrkowie st. bryg. Paweł Dela, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wędrowska, przedstawiciele Rady Gminy na czele z przewodniczącą Małgorzatą Domańską, sekretarz gminy Agata Biesaga, komendant Komisariatu Policji w Wolborzu nadkom. Adam Szeler, prezes Zarządu gminnego ZOSPRP Andrzej Dróżdż, leśniczy leśnictwa Meszcze Marek Bałecki , kapelan strażaków proboszcz moszczenickiej parafii ks. Władysław Paś, wikariusz ks. Jakub Konwaluk, prof. Marcin Korytkowski, dyrektorzy i przedstawiciele gminnych instytucji, członkinie koła KGW Korale w Moszczenicy, sponsorzy i przyjaciele, wspierający jednostkę.

Dziękuje wszystkim, którzy wspierają naszą działalność. Jest to dla nas bardzo ważne, rzeczy, które robimy – i to nie tylko te związane z ratownictwem, są docenianie. Za to dziękuje i z całego serca chcę zapewnić, że dopóki nam starczy sił będziemy nadal działać w różnego rodzaju inicjatywach społecznych i akcjach ratowniczo-gaśniczych – zapewniał prezes OSP w Moszczenicy druh Adrian Wojtysiak.

Jubileusz był okazją do uhonorowania zasłużonych strażaków. Wręczono m.in.:

Złoty Medal związku OSP RP - Józef Sitek
Odznaka honorowa zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej województwa łódzkiego: Bronisław Magacz

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa: Norbert Kędra, Marcin Kaźmierczak
Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa: Sebastian Zaborowski, Mateusz Szafrański, Maciej Jarek, Michał Karbowiak
Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa: Karolina Loksztat, Jakub Kuźnicki
Odznaka strażak wzorowy: Igor Valko, Michał Gadula

Odznaczenia za wysługę lat otrzymali
55 lat Józef Sitek
50 lat Bronisław Magacz
40 lat Janusz Dymecki, Waldemar Dudkiewicz, Dariusz Gajda
35 lat Eugeniusz Defiński
30 lat Rafał Pirek, Adrian Wojtysiak
25 lat Piotr Kaźmierczak, Damian Wojtysiak
20 lat Marcin Kaźmierczak
10 lat Jakub Kuźnicki, Piotr Kaźmierczak, Sebastian Zaborowski, Maciej Jarek, Mateusz Szafrański, Michał Karbowiak, Karolina Loksztat

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_ ~goœć_ (Gość)20.09.2023 17:47

To nie strona eMoszczenica. Tu wiadomości żadne.

11


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)19.09.2023 22:57

Czy Pawlak nadal jest całym prezesem OSP ?
Jak patrzę na pana Wojtysiaka to mam pewność, że raczej nie należał do żadnej OSP

20


Rafał z Nadajewa ~Rafał z Nadajewa (Gość)19.09.2023 16:53

A straż z Crynżny była?

13


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat