artykuł sponsorowany

Jak wybrać suchą karmę dla psa?

Poniedziałek, 10 stycznia 2022
Sucha karma to jeden ze sposobów żywienia psa, który nieustannie jest najpopularniejszy. Jeśli taka karma zostanie odpowiednio dobrana, to zapewni zwierzakowi zdrowie, kondycję i zdrowy rozwój. Nie bez znaczenia jest również to, że jest to rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ pozwala zaoszczędzić nieco na karmieniu pupila, ale jednocześnie nie ponosząc strat na jego zdrowiu i zdrowym odżywianiu.
Jak wybrać suchą karmę dla psa?

Odpowiednie żywienie psa


Każdy opiekun szczekającego czworonoga obowiązkowo musi pamiętać o odpowiednim żywieniu psa. Niegdyś wielu właścicieli czworonożnych pupili było sceptycznie nastawionych do suchych karm, aczkolwiek zupełnie niesłusznie, ponieważ są one dostępne na rynku w wielu wariantach, dzięki czemu bez problemu można dopasować suchą karmę do potrzeb psa. Istotne jest, aby było to suche pożywienie o dobrym składzie. Opiekunowie muszą zadbać również o prawidłowe porcjowanie karmy. Jak wybrać odpowiednią karmę dla pupila? Oto nasze wskazówki!

 

Dlaczego sucha karma dla psa to dobry wybór?


Zdecydowanie jedną z największych zalet suchej karmy jest to, że jest ekonomicznym rozwiązaniem. To produkt bardziej kaloryczny niż karma mokra, dlatego można jej podawać mniej, aby w pełni zaspokoić potrzeby żywieniowe czworonoga. Porcjowanie i przechowywanie karmy suchej jest bardzo łatwe. Można ją przechowywać odpowiednio zabezpieczoną przez bardzo długi czas bez obaw, że straci wartości odżywcze. To świetny wybór na przykład na wyjazd.

 


W ofercie sklepu zoologicznego Karmy Wataha pod adresem https://karmawataha.pl znajdziemy szeroki wybór suchych karm dla psów. Każdy opiekun czworonoga na pewno znajdzie odpowiednie jedzenie dla swojego psa. Dostępne są karmy, których składy zostały skomponowane przez ekspertów tak, aby zapewnić optymalne odżywianie dla psów w różnym wieku i różnych ras. Pamiętajmy jednak, aby podając psu suchą karmę, zapewnić mu stały dostęp do czystej i świeżej wody.

 

Co należy uwzględnić, wybierając suchą karmę dla psa? 

 

Wybierając suchą karmę dla psa, nie możemy zapominać przede wszystkim o tym, że każdy pies jest nieco inny. Psiaki różnią się wiekiem, rasą, potrzebami czy ewentualnymi schorzeniami. Dlatego tak ważne jest, aby pożywienie dla psa były dobrane do jego preferencji żywieniowych. Oferta karm suchych dla psów jest bardzo rozbudowana. Na rynku na pewno znajdziemy karmy stworzone dla szczeniaków, psów dorosłych, ale również psich seniorów. Między tymi pokarmami występują spore różnice, ponieważ zapotrzebowanie na poszczególne składniki (np. białko) różni się w zależności od tego, na jakim etapie rozwoju jest aktualnie pies. 

 

Należy wiedzieć, że karmy dla psów w różnym wieku różnią się także formą. Dla najmłodszych psów, czyli szczeniaków zwykle mają drobniejsze kuleczki. Podczas wyboru suchej karmy dla psa kluczowa jest też rasa. Wśród karm suchych znajdziemy też szeroką gamę pożywienia stworzoną dla różnych ras. To istotne, ponieważ niektóre psy o białej sierści nie powinny spożywać pokarmów z zawartością karotenów, ponieważ istnieje ryzyko przebarwienia sierści na żółto. Są również rasy, u których występuje skłonność do tycia - np. labradory. W ich przypadku niezbędne jest dobranie odpowiedniego pokarmu, by zapobiec przybieraniu na wadze. Ponadto nieco innej karmy wymagają też pupile zmagające się np. z chorobami serca czy po sterylizacji. 

 

Jaki powinien być skład dobrej karmy suchej dla psa?

 

Dokonując wyboru karmy dla psa, obowiązkowo musimy zainteresować się składem. To bardzo ważny aspekt! Najlepsza karma sucha dla psa powinna zawierać wysoki procent mięsa i być pozbawiona (lub zawierać minimalne ilości) wypełniaczy w postaci zbóż. Składniki występujące w karmie muszą być naturalne. Poza tym jeśli zależy nam na tym, aby psiak zjadał karmę z apetytem, to warto ją dobrać do preferencji smakowych zwierzaka. Pokarmy dla psów dostępne są w wielu wariantach smakowych takich jak np. drób, wołowina, czy jagnięcina.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat