Advertisement

Inauguracja najtrudniejsza z możliwych

MKS Piotrcovia Piątek, 29 lipca 20225
Superliga sp. z o.o. ogłosiła terminarz meczów PGNiG Superligi Kobiet. W sezonie 2022/23 zostanie rozegranych łącznie 28 serii. Pierwsza z nich już 10 września. Liga została poszerzona z 8 do 10 zespołów. Zmianie uległ również kształt rozgrywek. MKS Piotrcovia rozpocznie rozgrywki wyjazdowym spotkaniem z mistrzem Polski Zagłębiem Lubin (10/11 września). Tydzień później (17/18 września) podejmie MKS PR URBIS Gniezno.

Ładuję galerię...

Zbliża się 4. sezon rozgrywany w ramach ligi zawodowej PGNiG Superligi Kobiet. Rywalizować w niej będzie 10 zespołów, które otrzymały licencję. Do grona superligowców dołączył zespół MKS PR Gniezno, który w rozgrywkach zastąpił spadkowicza Suzuki Koronę Handball Kielce. Po roku przerwy do elity wraca KPR Ruch Chorzów, który zajął 2. miejsce w Turnieju Mistrzyń I Ligi Kobiet.

 

W PGNiG Superlidze Kobiet zobaczymy też Mistrzynie Ukrainy, czyli zespół Galiczanki Lwów. W obliczu wojny, rozgrywki kobiecej ligi piłki ręcznej za naszą wschodnią granicą zostały zawieszone. Klub ze Lwowa, chcąc utrzymać drużynę i zachować ciągłość w grze, zwrócił się z prośbą o akces do gry w PGNiG Superlidze Kobiet.

Wszystkie kluby PGNiG Superligi Kobiet jednogłośnie podjęły decyzję o powiększeniu ligi i przyjęciu mistrzyń Ukrainy. Jestem przekonany, że zmiany, w tym nowy format rozgrywek, w jeszcze większym stopniu wpłyną na atrakcyjność rywalizacji – mówił podczas konferencji prasowej Piotr Należyty, Prezes Superligi sp. z o.o.

W związku z powiększeniem Superligi, zmianie ulegnie również system rozgrywek. Faza zasadnicza zostanie rozegrana w systemie każdy z każdym – mecz i rewanż. W 18 seriach drużyny rozegrają łącznie 90 meczów.


Po zakończeniu fazy zasadniczej, tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską, w której znajdzie się pierwszych sześć zespołów oraz grupę spadkową, w której zagrają drużyny z miejsc 7-10. Po podziale na grupy zespoły rywalizować będą również w systemie mecz i rewanż. Grupa mistrzowska rozegra 10 serii spotkań, w grupie spadkowej zespoły powalczą w 6 seriach. Łącznie w sezonie 2022/23 rozegrane zostaną 132 spotkania. To o 20 więcej względem poprzedniego sezonu.

 

Najważniejsze terminy sezonu 2022/23 w PGNiG Superlidze Kobiet:

  • 10 września rozpoczęcie rozgrywek
  • 17 grudnia początek II rundy
  • 25 lutego zakończenie fazy zasadniczej sezonu
  • 11 marca rozpoczęcie rozgrywek w ramach grupy mistrzowskiej i spadkowej
  • 29/30 kwietnia ostatnia seria spotkań dla grupy spadkowej
  • 13/14 maja ostatnia seria spotkań dla grupy mistrzowskiej

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bluzeczka ~Bluzeczka (Gość)01.08.2022 12:30

Sfeterkowi gratuluję napisania prawdy????????

01


do sweterka ~do sweterka (Gość)31.07.2022 12:33

buhaaaaaaaaaaaaaa

30


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)29.07.2022 13:49

Czy Piotrcovia dopełni formalności i wystartuje bo ma licencję na grę ma tylko warunową pod nadzorem? Tłumaczenie się klubu na fb z tego faktu,świadczy o braku profesjonalizmu i koniec kropka. To już po raz trzeci z rzędu licencja warunkowa.Wszyscy winni tylko nie klub który jest odpowiedzialny za złożenie w terminie dokumentów.

33


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat