Ile mamy ścieżek rowerowych?

Piątek, 30 czerwca 201737
W Piotrkowie mamy ok. 22 kilometrów ścieżek rowerowych. Dużo czy mało? W porównaniu z Bełchatowem na pewno to drugie.
Ile mamy ścieżek rowerowych?

Jeszcze kilkanaście lat temu piotrkowscy rowerzyści mogli narzekać (i narzekali) na brak miejsca do spokojnej jazdy. Dziś w mieście mamy ok. 22 km ścieżek rowerowych, ale jak się okazało powodów do narzekań nie brakuje. - To takie minimum, uważam że powinno być zdecydowanie więcej - mówił w radiowym Maglu Michał Rosiak z Piotrkowskiej Grupy Rowerowej. - Przydałaby się ścieżka w ścisłym centrum miasta, brakuje wyjściowych ścieżek w stronę Zalewu Sulejowskiego, Bełchatowa, Czarnocina czy Tuszyna. To częste kierunki wybierane przez wielbicieli jazdy na rowerze, niestety teraz jest tam dla nas niebezpiecznie. Oczywiście cieszymy się z drogi na Koło, ale to jednak trochę za mało. Chyba, że jak słyszałem, będzie wybudowana nowa, łącząca tę z samym Zalewem.

- Jeśli tylko są ku temu możliwości, w miejscu nowych inwestycji budujemy także ścieżki rowerowe - zapewniał Krzysztof Rudzki z Urzędu Miasta. - Ostatnia powstała przy rondzie Sulejowskim, przy 800-lecia, a w tym roku kilkaset metrów specjalnie dla rowerzystów powstanie przy ul. Spacerowej.

Piotrkowskie trasy dla rowerzystów skrytykował Maciej Kuszneruk z Bełchatowskiej Grupy Rowerowej Zgrzyt. - Byłem kilka razy u was i mam kilka uwag, co do ścieżek. Przede wszystkim przy niektórych z nich wstawiono zbyt wysokie krawężniki, asfalt to też nie jest najlepszy pomysł, poza tym brakuje tras w ścisłym centrum miasta, nie ma trasy wyprowadzającej np. nad wodę: Zalew Sulejowski czy Cieszanowicki. Ale przede wszystkim w Piotrkowie macie tych ścieżek zdecydowanie za mało.
W porównaniu z Bełchatowem na pewno. Tam rowerzyści mają do dyspozycji ponad 60 kilometrów ścieżek rowerowych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga24.06.2018 11:54

A tymczasem w powiecie tomaszowskim: http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/ponad-120-cyklistow-pojechalo-dzisiaj-23-czerwca-nowa,4700243,artgal,t,id,tm.html
Chojniak obiecał 8 lat temu ścieżkę z Piotrkowa do Koła i na obietnicach się skończyło.

10


CoolMen ~CoolMen (Gość)02.07.2017 17:41

Po co ścieżki rowerowe skoro "ludzie na rowerach" (jest to inna kategoria od edukowanych "rowerzystów") jeżdżą po chodnikach, pod prąd ulic jednokierunkowych, po jezdni - mimo istnienia ścieżki rowerowej, po przejściach dla pieszych - ogólnie mówiąc, gdzie chcą i jak chcą. Najgorsze co może być to projektowanie ścieżek rowerowych jako części chodnika różniącej się tylko kolorem kostki betonowej, bez żadnego rozdziału, co powoduje, że wiele osób tak naprawdę nie wie gdzie należy chodzić, a gdzie jeździć. Do tego dochodzi kompletny brak informacji na ten temat i kompletny brak egzekwowania istniejącyh przepisów od "ludzi na rowerach" Przejdźcie się proszę odcinkiem ulicy Sulejowskiej od ronda rtm. Pileckiego do stawu bugajskiego i na pewno zauważycie przejawy tej patologii społecznej.

40


Obserwator ~Obserwator (Gość)02.07.2017 09:21

A ja zauważyłem że ścieżki rowerowe służą mieszkańcom jako całkiem nieźle miejsca parkingowe np. przy bazarku na przeciwko Focusa lub na ulicy przy placu pofrańciszkańskim(nie znam nazwy)

20


Rowerzysta ~Rowerzysta (Gość)01.07.2017 12:04

Ludzie wszyscy nażekacie, że brakuje ścieżek w mieście a z drugiej strony czy ktoś się zastanowił skąd miasto ma na to wszystko wziąć kasę. Co chwila słyszę w naszym radio i na epiotrków że miasto obiecało to i tamto. Przecież widać, że co roku coś jest robione w naszym mieście np. w ubiegłym wyremontowali północną nitkę al. Sikorskiego wraz z chodnikami i ścieżką rowerą. W tym roku ma być wyremontowana południowa część al. Sikorskiego od kostromskiej a przecież nikt tego nie zrobi za darmo. Ja również lubię jeździć rowerem i często wybieramy się za miasto a tam niestety nie ma ścieżek rowerowych i jakoś nikt z mieszkańców nie narzeka.

05


ares1 ~ares1 (Gość)30.06.2017 07:05

Stanowczo za mało!!!

111


uwalil bym cie raz ~uwalil bym cie raz (Gość)30.06.2017 22:21

to jest kropla w morzu najlepszą ścieżką rowerową była by ścieżka nad zalew sulejowski ale o tym nikt nie chce mowić w mieśćie ścieżki są ale tam gdzie są świete krowy poruszają sie ulicami

40


Maciek ~Maciek (Gość)30.06.2017 17:21

Gość z Bełchatowa mówi że asfalt to nie najlepszy pomysł na ścieżkę rowerową. To co w zamian.? Niezbyt równa kostka. To z czego są zrobione ścieżki rowerowe w Bełchatowie?. A w Maglu zamiast tracić czas antenowy mogliby zacząć uświadamiać ludzi, że skoro chodniki dla pieszych, to ścieżki rowerowe dla ???? rowerów.

70


Wera ~Wera (Gość)30.06.2017 08:28

Świnoujście to raj dla rowerzystów i pełno stojaków do których można przypiąć rower a w P.T ??? Dają mandaty jak do słupa rower zapniesz. Wieś nie miasto pod tym względem

161


Q ~Q (Gość)30.06.2017 06:37

Ul. Zalesicka . Tam to gorzej niż 3. Świat.

114


koń ~koń (Gość)30.06.2017 07:07

I tak wole jeżdzić ulicą bo te scieżki rowerowe są zrobione z kostki która spowalnia moje tempo jazdy a po drugie wiecznie chodzą po tych scieżkach rowerowych ludzie którzy mają wyje...ne na to że to scieżka rowerowa, nie mam zamiaru co chwila się zatrzymywać czy zmieniać tempa jazdy, scieźki rowerowe w piotrkowie SUX

182


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat