Advertisement

Energia dla Wsi - nabór wniosków trwa

Środa, 20 września 202353
Wciąż można składać wnioski o dofinasowanie z programu Energia dla Wsi. Celem tego projektu jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenach wiejskich.
fot.: M. Adamczyk fot.: M. Adamczyk

Energia dla Wsi to program skierowany przede wszystkim do rolników, którzy mogą pozyskać dotację na budowę elektrowni wodnych, instalacji wytwarzania energii z biogazu rolniczego oraz magazynów energii.

 

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Rynku Trybunalskim Krzysztof Ciecióra, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poinformował o tym, że na cały program zarezerwowano miliard złotych. Gościem specjalnym spotkania była minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. 

Przeznaczamy te środki na transformację energetyczną polskiej wsi. Pieniądze trafią do polskich rolników oraz do spółdzielni energetycznych, które chcą tworzyć rolnicy. Na same biogazownie, które obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem, mamy zarezerwowanych 500 milionów złotych. Myślę, że będziemy rozszerzać budżet na ten program - mówi Krzysztof Ciecióra, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. - Dzięki temu projektowi w powiecie piotrkowskim w wielu miejscowościach pojawią się biogazownie. Współpracuję z rolnikami, rozmawiam z nimi. Jest ogromne zainteresowanie tym projektem, co widać poprzez liczbę składanych wniosków - dodaje wiceminister.

Dodatkowo w ramach wniosków rolnicy mogą ubiegać się o pożyczkę na budowę m.in. instalacji wiatrowych oraz instalacji fotowoltaicznych.

 

Jak informują urzędnicy, nabór wniosków potrwa do 15 grudnia lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten program.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

9


Advertisement
Advertisement

Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

suweren ~suweren (Gość)24.09.2023 10:31

Rezerwista: nie odwracaj kota ogonem. Wiesz, że chodzi mi o film granica który pokazuje żołnierzy Wojska Polskiego i Straż Graniczną w nieprawdziwym świetle. Ten film to narracja Putina i Łukaszenki.

22


suweren ~suweren (Gość)23.09.2023 00:24

Polacy potępiają tych co hańbią Polski mundur.

21


politolog ~politolog (Gość)20.09.2023 21:51

Za Tuska, to będzie róbta co chceta. My władza będziemy przy stole jedli kawior i pili wiski a wy zwykli zjadacze chleba, będziecie mieć okruchy z naszego sutego stołu. Będzie tak, jak już było. Ja wam to obiecuję.

1010


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)20.09.2023 14:44

A ja nadal nie rozumiem, jak może istnieć minister od KLIMATU. Czy klimatem da się zarządzać? W jaki sposób?

137


Pingwin ~Pingwin (Gość)22.09.2023 16:36

Co ten pan zrobił dla regionu przez ostatnie 4 lata?

10


goœć_anna ~goœć_anna (Gość)22.09.2023 13:32

Ekologizujemy się...

00


ja ~ja (Gość)22.09.2023 09:04

Donald Tusk, jest niestabilny emocjonalnie. "Jak sam przyznał, "dostaje furii", gdy słyszy słowa, że "może PiS jest zły, ale...".". Czy taki człowiek może pełnić ważne funkcje w 40 milionowym kraju w Polsce? Polską muszą rządzić ludzie wiarygodni, zapewniający Polakom bezpieczeństwo pod każdym względem.

14


Rencistkaaa ~Rencistkaaa (Gość)21.09.2023 16:52

A kto złożył wniosek o dotacje? Później będzie płacz i darcie jap, bo za dużo za prąd? Kto złożył wniosek?

23


Konga ~Konga (Gość)21.09.2023 14:05

Ja złożyłam wniosek. I będę miała taniej
. A wy się kłóćcie.

25


pytanko ~pytanko (Gość)21.09.2023 13:09

Kiedy w końcu do Unii złożycie wniosek o kasę za przyjęcie milionów ludzi z Ukrainy ? Z naszego społeczeństwa potraficie tylko wyciskać kasę wymyślając kolejne podatki zwane opłatami czy nakręcając inflację i podnosząc ceny energii ?

100


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat