Advertisement

Drugie z rzędu zwycięstwo

Piotrkowianin Sobota, 25 marca 20235
Druga z rzędu wygrana szczypiornistów Piotrkowianina stała się faktem. Zespół pokonał w Szczecinie Sandrę Spa Pogoń 27:25 (13:12) i przynajmniej na kilkanaście godzin awansował na dwunaste, bezpieczne miejsce w ligowej tabeli. Od sobotniego rywala odskoczył zaś na pięć punktów.
fot.: MKS Piotrkowianin fot.: MKS Piotrkowianin

To był najważniejszy mecz rundy rewanżowej dla obu zespołów. Piotrkowianin, po wygranej w poprzedniej kolejce z Zagłębiem Lubin, przyjechał do Szczecina w bojowych nastrojach. Gospodarze zaś zdawali sobie sprawę, że w przypadku przegranej mocno ograniczają swoje szanse na utrzymanie w lidze. Pierwszy kwadrans był popisem Kacpra Ligarzewskiego. Nasz bramkarz bronił na 50-procentowej skuteczności i to pozwoliło Piotrkowianinowi prowadzić różnicą 1-2 bramki mimo niezbyt skutecznej gry. W 27. minucie, po rzucie karnym Dawida Krysiaka, był remis 11:11, a chwilę później Vladyslav Zalevskyi dał prowadzenie gospodarzom 12:11. Ostatnio słowo w pierwszej połowie należało jednak do naszej drużyny. Do remisu doprowadził Filip Surosz, a bramkę rozdzielającą obie drużyny zdobył Adam Pacześny. Był to gol, który ustalił wynik pierwszej połowy na 13:12 dla Piotrkowianina. 

 

Drugą połowę od trafienia rozpoczął Paweł Kowalski, ale w 33. minucie był kolejny remis (14:14). Najważniejsze dla losów meczu okazały się cztery minuty. Między 38, a 42. minutą nasz zespół rzucił cztery bramki z rzędu i wyszedł na prowadzenie 20:17. Nie oddał już go do końca spotkania. Wygrał ostatecznie 27:25 i tym samym ma już na koncie 15 punktów. Za tydzień (sobota, 1 kwietnia - 20:20) nasza drużyna zagra we własnej hali z Energą MKS Kalisz i będzie to kolejny bój o tzw. sześć punktów. 

 

Sandra Spa Pogoń Szczecin- Piotrkowianin 25:27 (12:13)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski - Wawrzyniak, Jędraszczyk 4, Doniecki 2, Matyjasik 2, Szopa 1, Pstrąg, Swat 1/1, Filipowicz, Surosz 6, Pożarek, Mosiołek 5, Kowalski 2, Mastalerz 1, Pacześny 2.
Rzuty karne: 1/1
Kary: 12 min (Doniecki x3, Pożarek, Mosiołek, Mastalerz)
Czerwona kartka: Doniecki - 58. minuta (gradacja kar)


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_znawca ~go?ć_znawca (Gość)26.03.2023 12:36

Szkoda,że wygrali. Liczyłem na spadek

52


go?ć_ola ~go?ć_ola (Gość)27.03.2023 08:54

Co ci chłopie te słupy przeszkadzają. Stań za bramką. Będziesz miał pełen obraz. Grać o utrzymanie to sukces.

41


Ja ~Ja (Gość)26.03.2023 17:06

A ja sie ciesze zewygrali.
Brawo a teraz prezes niech wreszcie zlikwiduje te slupy ktore pol parkietu zaslaniaja

15


Zawodnik ~Zawodnik (Gość)26.03.2023 14:53

Brawo. Utrzymanie jest.

15


Aneta. ~Aneta. (Gość)26.03.2023 13:51

Ból głowy w Urzędzie Miasta.Teraz skąd wziąść kasę na premie za utrzymanie w ekstralidze. Sukces musi być nagrodzony.

42


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat