Advertisement

Co z iluminacjami w Piotrkowie?

ePiotrkow Poniedziałek, 28 listopada 202221
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W sklepowych witrynach i na ulicach miast coraz więcej pojawia się świątecznych ozdób. Czy iluminacje pojawią się także na ulicach Piotrkowa?
Fot. pakwi Fot. pakwi

Gwiazdki, ozdoby,  świetlne łańcuchy, choinki czy sanie Świętego Mikołaja - to ozdoby, które rokrocznie pojawiają się w grudniu na ulicach Piotrkowa. Czy wobec kryzysu gospodarczego, szalejących cen energii i konieczności wdrażania oszczędności podobnie będzie także w tym roku? 

 

Dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Karol Szokalski zapewnia, że iluminacje się pojawią, ale w ograniczonym zakresie. 

Pan prezydent podjął decyzję, żeby nie odbierać mieszkańcom miasta tej atmosfery świątecznej. W związku z tym, w mniejszym zakresie, mieszkańcy będą mogli cieszyć się iluminacjami świątecznymi. Iluminacje pojawią się na Starym Mieście oraz głównych ulicach miasta. Te drogi peryferyjne i oddalone nieco od centrum, które wcześniej były ozdobione iluminacjami świetlnymi, w tym roku niestety nie będą. Proszę, aby mieszkańcy miasta to zrozumieli, ponieważ każda złotówka się liczy - mówi Karol Szokalski. 

Iluminacje w Piotrkowie w ostatnich latach pojawiały się przed 6 grudnia, a w mikołajki odpalano największą miejską choinkę, która zwyczajowo jest ustawiana w centrum Rynku Trybunalskiego. 

 


Zainteresował temat?

3

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)28.11.2022 14:44

Jak dla mnie można w tym roku zrezygnować z oświetlonej choinki na Starówce, czy świątecznych iluminacji na latarniach. Pamiętajmy, że święta są związane z Bożym Narodzeniem, a nie świecidełkami i promocjami w sklepach. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć np. na naprawę chodnika na ul. Partyzantów, budowę chodnika na ul. Świerczowskiej czy Włókienniczej lub inne miejskie potrzeby.

254


Kaźmirz ~Kaźmirz (Gość)28.11.2022 12:51

Toż to szok, panie Szokalski. A choinka w Rynku powinna być podłączona do roweru z dynamem i jak ktoś będzie chciał ją sobie rozświetlić to będzie musiał napedałować prądu, oczywiście w ramach oszczędności za niewielką opłatą.

211


druga twarz ~druga twarz (Gość)28.11.2022 17:34

Na zdjęciu pan Prezydent pokazuje swoją ludzką twarz, bo gdy wszyscy inni patrzą na biuro poselskie pisu i strzelają focie AM, to ON (pan Prezydent) spokojnie i bez żadnych emocji, lepi sobie babki ze śniegu.

83


~ ~~ (Gość)28.11.2022 15:37

Przecież dla samorządu do końca roku obowiązuje dotychczasowa cena energii, podwyżka dopiero od stycznia, to jeszcze te święta i sylwestra mogliby opękać przy lampkach, nikt im nie każe trzymać ich do matki boskiej gromnicznej

120


goœć_joanna ~goœć_joanna (Gość)28.11.2022 15:17

Taaaa, szczególnie ta chińszczyzna, która robi za choinkę wprowadza świąteczny nastrój.

122


tomek-pete@wp.pl ~tomek-pete@wp.pl (Gość)28.11.2022 15:01

Prezydent i radni niech za to zapłacą, z tymi ozdobami łatwiej i tak nie będzie się żyło, przecież miasto ma w cholerę długów !

82


go?ć_aga ~go?ć_aga (Gość)28.11.2022 14:28

Dlaczego w dobie kryzysu pensje prezydenta czy rady miasta nie są ograniczone? Skoro każda złotówka się liczy to dlaczego pieniądze z budżetu obywatelskiego poszły na pomoc obywatelom Ukraińskim?

191


nnn. ~nnn. (Gość)28.11.2022 13:18

Jak się pojawią to się pojawią. Jak się nie pojawią to nie będą. Ja za nimi tęsknić nie będę. Zresztą od wielu lat schemat iluminacji ten sam. Za to Żelazna rdzewieje coraz bardziej. A więc wszystkiego najlepszego...

241


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat