Advertisement

Chrystus wjedzie do Jerozolimy - inscenizacja na Niedzielę Palmową

Piątek, 08 kwietnia 202217
W niedzielę ulicami naszego miasta przejdzie procesja upamiętniająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Uroczystość z okazji Niedzieli Palmowej rozpocznie się o godz. 15.00 przed pomnikiem św. Jana Pawła II.
Fot. archiwum.epiotrkow.pl Fot. archiwum.epiotrkow.pl

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

 

Inscenizacja symbolizująca wjazd Chrystusa do Jerozolimy rozpocznie się o godz. 15.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Po poświęceniu palm procesja, na czele której będzie podążał Chrystus wieziony na osiołku, przejdzie przez park św. Jana Pawła II i dalej ul. Narutowicza. 

 

Zakończenie procesji zaplanowano "na tyłach" klasztoru oo. Bernardynów przy ul. Narutowicza. Tam odprawione będzie nabożeństwo gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym. Potem zaplanowano mszę świętą, dla osób, które wcześniej nie wzięły udziału w eucharystii.  

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Meme ~Meme (Gość)08.04.2022 16:54

A później rocznica smoleńska

51


czarna zaraza ~czarna zaraza (Gość)09.04.2022 05:54

Wjechał niby do tej Jerozolimy i co z tego? bo co roku męczycie tego osiołka.

41


Łomatuchno ~Łomatuchno (Gość)09.04.2022 09:27

A po co to? Czemu to ma służyć?

51


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)08.04.2022 21:53

Fajnie, że Misteria znowu wracają. Widok całych rodzin z dziećmi z kolorowymi palmami był super. Dla niektórych widzę, że takie wydarzenie złe, ale marsze błyskawic z wulgaryzmami na ustach jest już w porządku. I gdzie ta ich tolerancja, którą tak bardzo głoszą? Ona działa tylko w jedną stronę, konkretnie w ich stronę. Jeśli masz inne zdanie niż oni, to jesteś homofob, nawiedzony, zdewociały, zabobonny i nietolerancyjny. Jeszcze tak dodam, że wiele osób z tych marszów kobiet widziałem w kościele w Boże Narodzenie jak kolędy śpiewały, a na marszu krzyczały żeby pozbyć się kleru

46


unmoglich ~unmoglich (Gość)08.04.2022 17:16

I co by tu powiedzieć mądrego. Da się cokolwiek?

33


go?ć_xyz ~go?ć_xyz (Gość)08.04.2022 13:44

Ble

54


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat