Ponad 3600 zgłoszeń wpłynęło do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki w Łodzi rozpoczęła się konferencja, podsumowująca pierwszy rok funkcjonowania KMZB i promująca zarówno mapę, jak i program "Dzielnicowy bliżej nas".
Minął rok od uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przyszedł czas pierwszych podsumowań - strony internetowe komend wojewódzkich, powiatowych i miejskich pełne są rozmaitych wyliczeń czy statystyk. Nie inaczej sytuacja ma się w Piotrkowie. Dotarliśmy do danych, opublikowanych przez piotrkowską jednostkę.
W rejonie Podzamcza najczęściej dochodzi do picia alkoholu w miejscach niedozwolonych, natomiast przy ulicy Grota Roweckiego wielu kierowców parkuje w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Takie wnioski można wyciągnąć, przyglądając się Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w Piotrkowie. W naszym regionie uruchomiono ją w połowie września, od tego czasu policjanci potwierdzili co najmniej kilkadziesiąt niebezpiecznych miejsc zgłoszonych przez mieszkańców.
Każdy mieszkaniec regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo - zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami, a także sprawdzić, czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Wystarczy odwiedzić Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwsi mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska już skorzystali z tego prawa.
Od września 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ.
Poprawienie jakości wspólnych działań instytucji dbających o bezpieczeństwo to jedno z założeń tworzących się map zagrożeń (wojewódzkiej i powiatowych). W tej sprawie w środę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się konferencja prasowa.