Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęli procedury zmierzające do rozpoczęcia sporu zbiorowego. Jak poinformowała nas Ewa Ziółkowska, prezes piotrkowskiego ZNP, te działania mogą zakończyć się strajkiem belferskim.
Łódź właśnie przechodzi swój renesans. Kiedyś miasto kojarzyło się wyłącznie z przemysłem - w dodatku tym związanym ze szwalniami i handlem odzieżą. Do miasta przyjeżdżało się raczej na chwilę, ponieważ połączenie autostrad było na tyle komfortowe, że nikt nie myślał, aby zostać tu na dłużej. Brakowało też dobrze rozreklamowanych szkół wyższych, klinik medycznych, jak i firm z zagranicznym kapitałem. Młodzi ludzie nie myśleli zupełnie, żeby wybrać to miasto na swój cel i nowy dom. Obecnie wszystko to się zmieniło. Łódź się rozrasta, nowe inwestycje, remonty, znane marki i świetne propozycje pracy. To spowodowało, że i rynek nieruchomości ruszył z miejsca, oferując osiedla, na których warto żyć. Deweloperzy stawiają na nowe inwestycje, ale i rewitalizują stare kamienice, nadając im nowe życie. Rozrastają się oazy pod miastem, niczym siła miastotwórcza. Rewelacyjny dojazd, piękno Łodzi i rozwój - to przekonuje do wybrania tego miejsca na dom! Sprawdźmy, gdzie w szczególności?
Silnik neodymowy, pasta dla słonia czy bańki wodorowe - takie cuda można było zobaczyć podczas II Festiwalu Nauki, który zorganizowano w środę w Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie. Ze względu na bardzo dużo zainteresowane ubiegłoroczną edycją, nauczyciele znów postanowili dać uczniom szansę wykazania się.
Cytując Antoniego Słonimskiego: "Człowiek może się rozpić, ponieważ uważa się za bankruta, a potem zbankrutować jeszcze doszczętniej, ponieważ pije." Ta życiowa prawda pokazuje, jak ważne jest podejście do porażek.
Nie chcielibyśmy przecież stoczyć się na dno tylko dlatego, że popełniliśmy błąd lub z przyczyn całkiem od nas niezależnych ponieśliśmy klęskę.
Najpierw policjanci, później pracownicy sądowi, teraz nauczyciele. Piotrkowscy pedagodzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, która została poparta przez przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Najlepsza w powiecie piotrkowskim, piąta w całym województwie łódzkim – tak uczniowie oceniają Julitę Furczyńską, polonistkę z ZS CKP w Bujnach, mieszkankę gminy Wola Krzysztoporska, która dzięki ich głosom wygrała powiatowy etap plebiscytu „Nauczyciel na Medal”.
Najbardziej zasłużeni nauczyciele, wychowawcy i dyrektorzy placówek edukacyjnych z Piotrkowa otrzymali nagrody i wyróżnienia. Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w poniedziałek na Zamku Królewskim.
Wymarzona wycieczka w góry, pod namiot lub długim szlakiem to jedne z najlepszych sposobów na spędzenie urlopu czy weekendu. Aby była komfortowa — trzeba się do niej odpowiednio przygotować. W tym tekście przedstawiamy elementy, o które warto zadbać, aby wypad był udany a wspomnienia doskonale.
Już po raz trzeci II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie zorganizowało święto szkoły. Uczniowie, ale i nauczyciele prezentowali swoje zdolności wokalne jak i aktorskie, a to wszystko w klimacie lat 70.
Sprawa śmiertelnego potrącenia pieszego przez karawan już na finiszu. Czynności prowadzone przez piotrkowską prokuraturę zakończą się w czerwcu. Najprawdopodobniej zostanie skierowany akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Piotrkowie. Równolegle prowadzone jest śledztwo w sprawie upublicznienia nagrania z wypadku.