Ostatnie obrady zarządu stowarzyszenia „Prawica Razem” zdominowane zostały tematem niepodjęcia przez Radę Miasta uchwały dotyczącej stawek i opłat dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków. Stowarzyszenie zaznaczyło, że jest to konieczne.
Wizja darmowej wody płynącej w kranach mieszkańców Piotrkowa coraz bardziej realna. Klub Rozwój i Gospodarność nie zmienił bowiem swojego stanowiska i nie poprze proponowanych przez prezydenta podwyżek za wodę i ścieki.
Rada Miasta Piotrkowa nie zgodziła się na proponowane przez prezydenta wyższe stawki opłat za wodę i ścieki. Za projektem uchwały głosowali tylko radni Prawicy Razem.
Około 180 osób zatrudnionych będzie w nowej spółce Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja. Będą to dotychczasowi pracownicy MZGK - podkreśla prezes tej firmy Andrzej Pol.
Woda zdrożeje o 8%, z kolei ścieki o 13%. Podwyżką opłat zajmowali się wczoraj na wspólnym posiedzeniu członkowie Komisji Budżetu oraz Polityki Gospodarczej Rady Miasta.
- Wzrost cen za wodę i ścieki nie jest związany ani z rozpoczętą już modernizacją oczyszczalni ścieków, ani z powołaniem nowej spółki komunalnej Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja - zapewniał radnych na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej wiceprezydent Adam Karzewnik.
W przyszłym roku zapłacimy więcej za wodę. Taką informację przekazał dziś na antenie Strefy FM prezydent Krzysztof Chojniak.
Od kilku dni mieszkańcy Woli Malowanej w powiecie radomszczańskim nie mają wody.
Informacja o udzieleniu naszemu miasta unijnej pomocy na modernizację oczyszczalni ścieków w wysokości 160 milionów złotych wkrótce zostanie oficjalnie ogłoszona. Przyjęcie dotacji, oprócz oczywistych korzyści, spowoduje na długie lata poważne zagrożenie dla płynności finansowej Piotrkowa.
Czy mieszkańcom Piotrkowa grozi, że w noworoczny poranek zastaną suche krany? Taki scenariusz – choć bardzo czarny – niestety wydaje się mocno prawdopodobny.