Artykuły do tagu: wiadczenia

Mieszkańcy mają problem z zasiłkami
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie zmienił sposób wypłacania świadczeń i zasiłków. Od lutego 2018 roku nie można już wypłacić pieniędzy w kasach przy ulicy Próchnika 34 czy ulicy Sienkiewicza 16. Osoby, które nie posiadają rachunków bankowych, wszystkie świadczenia muszą pobierać w formie tzw. kart przedpłaconych.
Wnioski o świadczenia będą przyjmowane od wtorku
Z początkiem sierpnia pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim będą przyjmować wnioski o przyznanie świadczeń wychowawczych, rodzinnych i środków z funduszu alimentacyjnego. Przez pierwsze jedenaście dni sierpnia o otrzymanie pomocy będzie można ubiegać się w trzech punktach - w Zespole Świadczeń Rodzinnych (Sienkiewicza 16A), w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie (Próchnika 34, pokój 7) i w Urzędzie Miasta (Szkolna 28B).
Czego dorobili się prezydent i jego zastępcy?
W Biuletynie Informacji Publicznej piotrkowskiego magistratu opublikowano oświadczenia majątkowe za 2016 rok kierownictwa Urzędu Miasta. Sprawdziliśmy więc, jakim majątkiem mogą pochwalić się prezydent Krzysztof Chojniak i jego zastępcy.
Odmowa udzielenia świadczenia medycznego, niewłaściwe podanie leku – sprawdź za co jeszcze przysługuje Ci odszkodowanie
Błędy medyczne istniały zawsze. Mimo iż stanowią raczej incydentalny element procesu leczenia, ich skutki mogą okazać się dramatyczne. Na szczęście mamy coraz więcej odwagi i determinacji w dochodzeniu swoich praw, a także w wyjaśnianiu przyczyn zaistniałych błędów i domagania się w tym względzie stosownego zadośćuczynienia. Jeśli zastanawiasz się, czy w zaistniałych okolicznościach przysługuje Ci odszkodowanie za błąd lekarza, pielęgniarki, czy też ratownika medycznego – postaramy się wyjaśnić wątpliwości.
500+ w Piotrkowie. Złożono 5081 wniosków i wydano 5010 decyzji...
... a ponadto wypłacono 13 milionów 725 tysięcy 47 złotych. Jacek Kalle, kierownik Zespołu Świadczeń Rodzinnych piotrkowskiego MOPR był gościem audycji "O tym się mówi" w Strefie FM i przybliżył szczegóły realizacji programu na terenie Piotrkowa.
Rosną oszczędności prezydenta Piotrkowa
Samorządowcy nie mają wyjścia, każdego roku muszą spowiadać się publicznie, ile zarobili, ile zaoszczędzili, gdzie i na ile są zadłużeni, a nawet czym jeżdżą. Dzięki temu wiemy, że oszczędności prezydenta Piotrkowa w ciągu roku urosły o ponad 70 tys. zł, a starosta naszego powiatu uprawia porzeczki.
16.09.2014 06:01
Kto ma grubszy portfel?
Najwięcej zarobił prezes Piotrkowskich Wodociągów (o kilka tysięcy złotych więcej niż prezydent miasta), co prawda jeździ 14-letnim autem, ale za to mercedesem. Prawie każdy ma dom lub mieszkanie (albo jedno i drugie), ale nie każdy ma na koncie oszczędności. Niektórzy posiadają też inne nieruchomości. Są tacy, którzy zadowalają się „gołą” pensją, inni czerpią dochody również z innych źródeł. Pod lupę bierzemy dochody 7 dyrektorów jednostek podległych Urzędowi Miasta, 3 prezesów miejskich spółek, jednego komendanta i jednego pełnomocnika.
Oszczędności prezydenta zwiększają się
Na stronie piotrkowskiego magistratu pojawiły się oświadczenia majątkowe prezydenta miasta, jego zastępców, radnych, sekretarza, skarbnika oraz kierowników jednostek podległych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat