Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie zmienił sposób wypłacania świadczeń i zasiłków. Od lutego 2018 roku nie można już wypłacić pieniędzy w kasach przy ulicy Próchnika 34 czy ulicy Sienkiewicza 16. Osoby, które nie posiadają rachunków bankowych, wszystkie świadczenia muszą pobierać w formie tzw. kart przedpłaconych.
Z początkiem sierpnia pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim będą przyjmować wnioski o przyznanie świadczeń wychowawczych, rodzinnych i środków z funduszu alimentacyjnego. Przez pierwsze jedenaście dni sierpnia o otrzymanie pomocy będzie można ubiegać się w trzech punktach - w Zespole Świadczeń Rodzinnych (Sienkiewicza 16A), w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie (Próchnika 34, pokój 7) i w Urzędzie Miasta (Szkolna 28B).
W Biuletynie Informacji Publicznej piotrkowskiego magistratu opublikowano oświadczenia majątkowe za 2016 rok kierownictwa Urzędu Miasta. Sprawdziliśmy więc, jakim majątkiem mogą pochwalić się prezydent Krzysztof Chojniak i jego zastępcy.
Błędy medyczne istniały zawsze. Mimo iż stanowią raczej incydentalny element procesu leczenia, ich skutki mogą okazać się dramatyczne. Na szczęście mamy coraz więcej odwagi i determinacji w dochodzeniu swoich praw, a także w wyjaśnianiu przyczyn zaistniałych błędów i domagania się w tym względzie stosownego zadośćuczynienia. Jeśli zastanawiasz się, czy w zaistniałych okolicznościach przysługuje Ci odszkodowanie za błąd lekarza, pielęgniarki, czy też ratownika medycznego – postaramy się wyjaśnić wątpliwości.
... a ponadto wypłacono 13 milionów 725 tysięcy 47 złotych. Jacek Kalle, kierownik Zespołu Świadczeń Rodzinnych piotrkowskiego MOPR był gościem audycji "O tym się mówi" w Strefie FM i przybliżył szczegóły realizacji programu na terenie Piotrkowa.
Samorządowcy nie mają wyjścia, każdego roku muszą spowiadać się publicznie, ile zarobili, ile zaoszczędzili, gdzie i na ile są zadłużeni, a nawet czym jeżdżą. Dzięki temu wiemy, że oszczędności prezydenta Piotrkowa w ciągu roku urosły o ponad 70 tys. zł, a starosta naszego powiatu uprawia porzeczki.
Najwięcej zarobił prezes Piotrkowskich Wodociągów (o kilka tysięcy złotych więcej niż prezydent miasta), co prawda jeździ 14-letnim autem, ale za to mercedesem. Prawie każdy ma dom lub mieszkanie (albo jedno i drugie), ale nie każdy ma na koncie oszczędności. Niektórzy posiadają też inne nieruchomości. Są tacy, którzy zadowalają się „gołą” pensją, inni czerpią dochody również z innych źródeł. Pod lupę bierzemy dochody 7 dyrektorów jednostek podległych Urzędowi Miasta, 3 prezesów miejskich spółek, jednego komendanta i jednego pełnomocnika.
Na stronie piotrkowskiego magistratu pojawiły się oświadczenia majątkowe prezydenta miasta, jego zastępców, radnych, sekretarza, skarbnika oraz kierowników jednostek podległych.