Dziś (niedziela 15 września) w Piotrkowie referendum gminne w sprawie odwołania prezydenta miasta przed upływem kadencji.
W piątkowym programie radia Strefy FM „O tym się mówi” gościliśmy Aleksandrę Rozpędek, przedstawicielkę Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Rozmawialiśmy o powodach organizowania referendum, zarzutach stawianych prezydentowi oraz kampaniach referendalnych.
W najbliższą niedzielę, podczas referendum, lokale wyborcze czynne będą od 7.00 do 21-.00. Wyborcy oddają swoje głosy w tych komisjach, w których robili to do tej pory.
O północy z piątku na sobotę rozpoczyna się cisza wyborcza w związku z niedzielnym referendum w Piotrkowie Trybunalskim.
W niedzielę referendum ws. odwołania prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka. Sam prezydent na referendum się nie wybiera.
Pełnomocnik Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej (organizatora referendum), Marcin Pampuch nie zgadza się z orzeczeniem sądu nakazującym mu sprostowanie informacji o zadłużeniu miasta.
Marcin Pampuch, pełnomocnik Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej musi przeprosić radnego Rafała Czajkę za to, co zostało napisane w gazetce referendalnej - orzekł piotrkowski Sąd Okręgowy.
Ekipa prezydenta Chojniaka wypuściła antyreferendalną ulotkę, w której „szczęśliwa piotrkowska rodzina” przekonuje mieszkańców do tego, by 15 września na referendum nie iść.
W poniedziałkowym programie radia Strefy FM „O tym się mówi” spotkali się dwaj radni Tomasz Sokalski, Unia Pracy, zwolennik referendum, główny opozycjonista prezydenta i Rafał Czajka z Prawicy Razem, popierający Krzysztofa Chojniaka. Tematem rozmowy był udział piotrkowian w zbliżającym się referendum.
Do referendum w sprawie odwołania Prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka pozostało zaledwie kilka dni. To będzie kolejne spośród kilkudziesięciu przeprowadzonych w ciągu ostatnich sześciu lat w całym kraju referendów, jak się okazuje tylko część z nich była ważna.