Gorący koniec roku w piotrkowskiej Radzie Miasta. Proponowane przez prezydenta zmiany w budżecie wzbudziły spore emocje podczas III sesji. Radni uchwały jednak nie podjęli. Zrobili to dopiero na kolejnej, tym razem nadzwyczajnej sesji. Być może wpływ na decyzję rajców miała obecność nauczycieli i dyrektorów placówek i instytucji miejskich?
Nawet do 2014 roku może odwlec się remont fragmentu autostrady A1 na odcinku od Tuszyna do Pyrzowic. Taką informację w rozmowie ze Strefą FM potwierdził Radosław Stępień, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
Hasło RiG-u sprawdziło się. Podczas kampanii wyborczej stowarzyszenie Rozwój i Gospodarność grzmiało za pośrednictwem banerów, że "Piotrków potrzebuje lekarza". Mają, co chcieli. Piotrkowem, w Radzie Miasta, rządzi aż pięciu lekarzy. Marian Błaszczyński (specjalista chorób płuc, radny klubu "Razem dla Piotrkowa”), Magdalena Kwiecińska (internista, radna klubu “Razem dla Piotrkowa”), Przemysław Winiarski (internista, radny klubu “Razem dla Piotrkowa”), Marek Konieczko (radiolog, radny klubu "Rozwój i Gospodarność dla Piotrkowian"), Paweł Szcześniak (chirurg, radny klubu "Rozwój i Gospodarność dla Piotrkowian”).
Od wyborów minął już prawie miesiąc, tymczasem w piotrkowskiej Radzie Miasta nadal nie ma koalicji. Chociaż wszyscy mówią, że są otwarci na współpracę i rozmowy, na razie brak konkretów. Chociaż mogłoby się wydawać (sądząc po wyborach do prezydium RM i przewodniczących komisji stałych), że radni RiG, SLD i PO (przy popierającym lub wstrzymującym się PiS-ie) dogadali się, ostatnia sesja Rady pokazała jednak, że nie jest to związek zbyt trwały.
Lokalne struktury PiS podjęły decyzję. Według Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie gwarancję stabilnego zarządzania miastem zapewni koalicja radnych prezydenta Chojniaka wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej w piotrkowskiej Radzie Miasta.
11.900 zlotych brutto - tyle nadal będzie zarabiał starosta piotrkowski. Taką decyzję podjęli radni podczas piątkowej sesji Rady Powiatu.
Pod wnioskiem o obniżenie prezydenckiej pensji podpisało się ośmiu radnych Lewicy i RiG-u.
Teoretycznie porządek sesji piotrkowskiej Rady Miasta jest znany: wybór składów komisji problemowych, ustalenie wysokości wynagrodzenia dla prezydenta...
Pomimo doniesień prasowych o konieczności zrzeczenia się przez Sebastiana Żerka miejsca w piotrkowskiej Radzie Miasta (prawo zabrania łączenia tej funkcji z działalnością biznesową prowadzoną na majątku gminy, a radny jest współwłaścicielem spółki, która stworzyła halę balonową nad piotrkowskimi kortami), sam zainteresowany nie ma zamiaru rezygnować z zasiadania w piotrkowskim parlamencie.
To było do przewidzenia. Stanisław Cubała ponownie starostą piotrkowskim.