Artykuły do tagu: piłkanożna

Zainuagurowali rundę rewanżową piłkarze-amatorzy, występujący w lidze organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. W pierwszej, wiosennej kolejce łatwe zwycięstwa odnieśli liderzy rozgrywek. Barwil-Omega rozgromił Drewmal aż 5:1, zaś FC Bermud pokonał Podmiejską 3:0. W pierwszej lidze niespodzianką jest wysoka wygrana Starówki nad Rubiką. Ostatni zespół w tabeli zwyciężył swojego rywala 3:0 i tym samym znacznie zwiększył swoje szanse na utrzymanie w lidze. Kolejna runda spotkań zostanie rozegrana 1 maja.
To będzie już ostatni mecz w sezonie 2007/2008 szczypiornistów Focus Park Kipera przed własną publicznością. Jutro (sobota - 26 kwietnia) o 18:00 piotrkowianie zmierzą się w pierwszym meczu o piąte miejsce z Azotami-Wisłą Puławy.
Najważniejszy dla układu w czołówce tabeli był mecz w Paradyżu. Miejscowa drużyna podejmowała Ceramikę Opoczno. Do 70 minuty utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Dwa celne strzały Mariusza Koćmina dały zwycięstwo gospodarzom i pozbawiły opocznian chyba już szans awansu. Nie odpuszczają także Zjednoczeni Bełchatów. Podopieczni grającego trenera Macieja Wiśniewskiego pokonali w Gorzkowicach miejscowy GUKS 3:0.
Concordia Piotrków wygrała na własnym boisku z Mazowszem Grójec 3:1. Wszystkie bramki zobyli zawodnicy z Piotrkowa.
Aż trzy mecze na ogólnopolskim szczeblu zobaczyć będą mogli w czasie tego weekendu kibice w Piotrkowie.
Piotrkowski poker, czyli jak handlowano meczami
Jeden sędzia zwykł tuż przed rozpoczęciem rundy rewanżowej mawiać: “Marchewka jest droższa na wiosnę” i podwyższał cenę za ustawienie meczu. Drugi zasmakował w wędlinach produkowanych przez sponsora jednej z drużyn naszego regionu, a jeszcze innemu jako łapówkę wręczono… gęsi. Okręg piotrkowski nie był wolny od korupcji. “Korupcja zżera polski futbol” – od kilkunastu dni to zdanie powtarza większość polityków. Zupełnie jakby zjawisko kupowania meczów był czymś absolutnie nowym, jakby dopiero teraz ujrzało światło dzienne, jakby wcześniej nikt o nim nie słyszał, nikt się z korupcją nie spotkał, nikogo do sprzedawania nie namawiano…
Prezydent Chojniak o stadionie Concordii
- Stadion Concordii przy ulicy Żwirki będzie modernizowany. Pragnę o tym zapewnić wszystkich, którzy losem obiektu są zainteresowani - zapewnia prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak. - To nie jest jakieś małe podwóreczko, które wystarczy pozamiatać i posprzątać - dodaje prezydent Chojniak.
Piotrkowski stadion ma spełniać standardy PZPN. Inwestycja jest na razie w fazie projektu. Miasto podpisało pod koniec marca umowę na opracowanie projektu modernizacji stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat