Piotrkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego pozbywa się działki, na której miał stanąć wielopiętrowy blok. Nieruchomość przy ul. Belzackiej za Polo Marketem zostanie wystawiona w przetargu, a pieniądze ze sprzedaży mają zostać przeznaczone na remont kamienicy na Starym Mieście.
Niewykluczone, że w pobliżu siedziby Naczelnej Organizacji Technicznej przy Al. Armii Krajowej w Piotrkowie powstanie wkrótce obiekt handlowo-usługowy lub mieszkaniowy.
Obiekty przy ulicy Batorego w Piotrkowie miał już każdy: Skarb Państwa, miasto Piotrków, Akademia Świętokrzyska, spółka Inwemer. Jak dotąd nikomu nie udało się obiektów po GKS Piotrcovii zagospodarować tak, aby służyły mieszkańcom miasta. Nieruchomość po raz trzeci znalazła się w rękach miasta. Co będzie dalej?
- Konserwator zabytków zezwolił na rozbiórkę kamienic przy ul. Starowarszawskiej 10, 12 i 16. Oznacza to, że niebawem niezamieszkałe budynki przestaną szpecić tę część Starego Miasta, a działki szybciej znajdą potencjalnego nabywcę - informuje Urząd Miasta w Piotrkowie. Czy to początek zmian na wymarłej ulicy?
Dużo emocji wzbudziła podczas sierpniowej sesji Rady Miasta sprawa związana ze zmianami własnościowymi budynku na rogu ulic Stronczyńskiego i Wojska Polskiego w Piotrkowie.
Piotrkowski magistrat poszukuje nowych form aktywizacji Starówki. Jedną z nich ma być stworzenie bazy lokali usługowo-handlowych, które będzie można wynająć.
Bełchatów jest trzecim miastem w województwie Łódzkim, które wdrożyło tzw. "geoportal".
Pawilony zniknęły, wizerunek nie uległ poprawie. Psucie estetyki miasta to jeden z głównych powodów likwidacji drewnianych budek w różnych częściach Piotrkowa.
Nie udało się sprzedać za 730 tysięcy złotych, więc obniżono cenę wywoławczą do 584 tys. Po tych zmianach pierwsza nieruchomość na „Podzamczu” znalazła inwestora.
Strona internetowa Pracowni Planowania Przestrzennego doczekała się modernizacji.