Sandra Kmieć, reprezentantka UKS Snikers Rękoraj nie miała sobie równych podczas XVIII Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w bilardzie, który odbyły się w weekend w Tomaszowie Mazowieckim. Ekipa z Rękoraja wygrała także w klasyfikacji medalowej.
Z okazji 90. rocznica tragicznej śmierci Węgra Eugeniusza Sziklay’a w Piotrkowie Trybunalskim, Komitet Organizacyjny wraz z honorowym konsulem generalnym Węgier i Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej postanowili przypomnieć i uhonorować postać pioniera światowego spadochroniarstwa.
Wyremontowany budynek, boisko, nowe wyposażenie sal, plac zabaw, ogród, profesjonalna kadra i zajęcia w języku angielskim. Tak w skrócie można scharakteryzować ofertę pierwszego w mieście przedszkola anglojęzycznego, które od września rozpocznie swoją działalność.
Kamil Majchrzak uporał się już z kontuzją łokcia i wszystko wskazuje na to, że wraca do wysokiej formy. W turnieju z cyklu ATP Challenger Tour LIII Copa Sevilla piotrkowianin rywalizował o zwycięstwo w finale debla, w singlu zakończył rywalizację na ćwierćfinale.
Takiej imprezy w naszym powiecie jeszcze nie było. W sobotę (19 września) na Podklasztorzu odbędzie się I Gala Boksu i Sztuk Walki o Mistrzostwo Ziemi Piotrkowskiej pod patronatem starosty powiatu piotrkowskiego i burmistrza Sulejowa.
Pierwsze zwycięstwo Piotrkowianina i pierwsza porażka Piotrcovii, tak w skrócie można opisać sobotnie występy piotrkowskich szczypiornistów i szczypiornistek. Piłkarze ręczni udanie zainaugurowali rozgrywki, wygrywając z zespołem SRS Czuwaj Przemyśl 36:27 (17:10), natomiast Piotrcovia przegrała w Chorzowie z tamtejszym Ruchem 19:24 (10:15).
Punktualnie o godz. 10.00 wyruszył z Podklasztorza Maraton Rowerowy na 50 km. Na starcie stawiło się 234 cyklistów. 30 minut później ruszyli jeszcze odważniejsi, bo ci, którzy postanowili przebiec 50 kilometrów.
fot. A. Stańczyk
W poniedziałek (14 września) wystartowała kolejna odsłona kampanii Uwaga! Nadwaga!, w ramach której można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem Natur House. Na takim spotkaniu każdy będzie mógł porozmawiać ze specjalistą o problemie nadwagi, zważyć się, zmierzyć i sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej czy zatrzymanych płynów metabolicznych w organizmie oraz dobrać odpowiednią metodę leczenia. Na zainteresowanych czekają cenne wskazówki dietetyczne oraz materiały merytoryczne.
Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli 43 sztuki odzieży oraz 19 sztuk perfum z podrobionymi znakami, których wartość rynkowa to kilka tysięcy złotych.
Ruszył nabór do sekcji koszykówki Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Piotrcovia”.