Piotrkowianin rozgromił SRS Czuwaj Przemyśl. Ruch za mocny dla Piotrcovii

Strefa FM Niedziela, 13 września 20156
Pierwsze zwycięstwo Piotrkowianina i pierwsza porażka Piotrcovii, tak w skrócie można opisać sobotnie występy piotrkowskich szczypiornistów i szczypiornistek. Piłkarze ręczni udanie zainaugurowali rozgrywki, wygrywając z zespołem SRS Czuwaj Przemyśl 36:27 (17:10), natomiast Piotrcovia przegrała w Chorzowie z tamtejszym Ruchem 19:24 (10:15).
Filip Surosz (na zdj. z nr 22) zaliczył bardzo udany debiut.Filip Surosz (na zdj. z nr 22) zaliczył bardzo udany debiut.

Piotrkowianin pewnie pokonał zespół z Przemyśla, choć potrzebował kilku minut, żeby złapać odpowiedni rytm gry. Wynik tego spotkania otworzył Piotr Swat, który pokonał bramkarza gości z rzutu karnego. Kolejną bramkę dołożył kilka minut później Adam Pacześny, potem gościom udało się nieco zniwelować przewagę Piotrkowianina, który nieco zwolnił i zaliczył kilka strat, szczypiorniści z Przemyśla nie byli jednak w stanie ich wykorzystać, ponieważ w bramce piotrkowskiej drużyny bardzo dobrze spisywał się Artur Banisz. W 18. minucie spotkania piotrkowski zespół prowadził 8:6, a siedem minut później już 14:9. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:10.

W drugiej części meczu piotrkowianie utrzymywali bezpieczną przewagę, nie pozwalając rywalowi na rozwinięcie skrzydeł. W ataku bardzo dobrze spisywał się m.in. Filip Surosz, który w swoim pierwszym oficjalnym meczu z barwach Piotrkowianina rzucił 9 bramek, ten dorobek mógł być jeszcze okazalszy, ale w 57. minucie rozgrywający piotrkowskiej drużyny otrzymał trzecią w tym meczu karę i musiał opuścić plac gry. Nic to już jednak nie zmieniło, Piotrkowianin pewnie pokonał swojego rywala  36:27.

- Straciliśmy trochę za dużo bramek, zwłaszcza w drugiej połowie, ale to dopiero początek sezonu, kilka rzeczy na pewno musimy jeszcze dopracować -  powiedział po meczu Filip Surosz.

Za tydzień Piotrkowianin zmierzy się w meczu 2. kolejki z KSSPR-em Końskie.

Drugi mecz w PGNiG Superlidze mają już natomiast za sobą piotrkowskie szczypiornistki, które przegrały z Ruchem Chorzów 19:24 (10:15). Chorzowianki prowadziły przez większą część tego spotkania, Piotrcovia miała problem ze sforsowaniem obrony rywalek, o czym świadczy liczba rzuconych bramek, być może w kolejnym meczu będzie lepiej. Następne spotkanie, w sobotę, 19 września, do Piotrkowa przyjedzie KPR Jelenia Góra.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:27 (17:10) SRS Czuwaj Przemyśl

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho, Pietruszka - Surosz 9, Swat 7/4,  Zinchuk 5, Mróz 3, Góralski 3, Pacześny 3, Pakulski 2, Pożarek 2, Chełmiński 1, Wędrak 1,  Woynowski.

SRS Czuwaj Przemyśł: Sar, Orłowski - Stołowski 9/2, Makowiejew 6, Kulka 5, Kubik 2, Puszkarski 3, Dejnaka 1, Żak, Piechnik 1.

KPR Ruch Chorzów 24:19 (15:10) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

KPR Ruch Chorzów: Montowska, Krupa - Żakowska 7, Rodak 4, Jasinowska 3, Beczek 3, M. Drażyk 2, Masłowska 2, Doktorczyk 1, Benducka 1, Tracz 1, A. Drażyk, Krzymińska.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Opelt –  Marszałek 4, Sobińska 3, Szymańska 3, Kopertowska 3, Rol 2, Wypych 2, Szafnicka 1, Piecaba 1, Ivanović, Jałoszewska.