Wiosna coraz bliżej, pora więc pomyśleć o porządkach – w domu, ogrodzie i… ulicach naszego miasta. O tym ostatnim pomyśleli strażnicy miejscy.
1 marca weszły w życie istotne zmiany dotyczące funkcjonowania administracji skarbowej. Urzędy i izby celne oraz urzędy kontroli skarbowej przestały istnieć. Powstała ponadto Krajowa Administracja Skarbowa, która ma mieć znacznie większe kompetencje w ściganiu przestępców podatkowych. W Piotrkowie zadania zlikwidowanych placówek przejmie urząd skarbowy przy ulicy Wroniej.
Które drogi w mieście są najbardziej dziurawe? Zmotoryzowani piotrkowianie z pewnością nie mieliby problemu z odpowiedzią na to pytanie. To ulice Żelazna, Roosevelta i Wojska Polskiego. Czy i kiedy zostaną wyremontowane?
Po raz pierwszy Urząd Miasta w Tomaszowie organizuje „Legalne Wagary". Akcja skierowana jest do publicznych szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Pomysł powstał z inicjatywy członków Rady Kultury działającej przy prezydencie miasta. Każdy uczeń, który weźmie udział w zabawie, ma szansę otrzymać bilet na koncert Ewy Farnej, który odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim 21 marca. - Zamiast wagarować w parku, wystarczy... pomagać – zachęcają organizatorzy.
Ponad stu pracowników biur z budynku po byłym Urzędzie Wojewódzkim w Piotrkowie musiało być w czwartek ewakuowanych. Ktoś na korytarzu rozpylił prawdopodobnie gaz pieprzowy.
Policja skontrolowała sklep, w którym wg ustaleń funkcjonariuszy, miały być sprzedawane dopalacze. Sprawa miała swój początek jeszcze 28 grudnia ubiegłego roku, kiedy to policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Bełchatowie w sklepie na osiedlu Dolnośląskim zabezpieczyli ponad 70 opakowań dopalaczy, a sanepid zamknął część obiektu, w którym dochodziło do procederu.
Przerzucania się odpowiedzialnością za stan służby zdrowia w Piotrkowie ciąg dalszy. Urząd Miasta w Piotrkowie wydaje oświadczenie w sprawie budynku przy Dmowskiego 47, gdzie mieści się przychodnia nr 5.
Ruch Obrony Polskiej Samorządności w województwie łódzkim powstał 1 lutego w Łodzi. W spotkaniu inauguracyjnym wzięło udział ok. 100 samorządowców z całego regionu w tym z Piotrkowa i okolic.
Władze samorządowe Sulejowa złożyły oficjalne podziękowania na ręce dyrektora Łódzkiego Domu Kultury za ubiegłoroczne zaangażowanie i wysiłek włożony w rozwój życia kulturalnego na terenie gminy.
Po pierwsze pozbycie się tych urzędników, na których wpływa najwięcej skarg. Po drugie odchudzenie etatowe magistratu. Po trzecie, Urząd musi być otwarty i przyjazny mieszkańcom. No i po czwarte, przełamywanie stereotypów. Taką wizję Urzędu miał sekretarz miasta Piotrkowa… 20 lat temu. Jaka wizja przyświeca dziś kierującemu magistratem?