Advertisement

Artykuły do tagu: Piłka Ręczna

Nowy trener Piotrcovii i nowe zawodniczki [Aktualizacja]
Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje, nowym trenerem Piotrcovii został Krzysztof Przybylski. Nowy szkoleniowiec poprowadzi pierwszy trening 15 lipca, jego asystentem będzie...były zawodnik Piotrkowianina Konrad Szczukocki. Poza tym 29-letnia Danielle Cristina Joia i o rok młodsza Victoria Macedo zostały nowymi zawodniczkami Piotrcovii. Brazylijki podpisały już kontrakty i 17 lipca wezmą udział w pierwszym treningu zespołu Krzysztofa Przybylskiego.
Pożegnanie reprezentantów Piotrcovii i Piotrkowianina
Dla Anny Wasilewskiej, Andjeli Ivanović, Zoricy Despodovskiej, Kingi Gutkowskiej, Klaudii Cygan, Marcina Schodowskiego, Orfeusa Andreou i Dmytro Zinchuka środowy mecz był ostatnim w barwach piotrkowskich drużyn, natomiast Agata Wypych, która jest w ciąży i Artur Urbański, który został wypożyczony z Piotrkowianina do czeskiego HC Banik Karvina mogą jeszcze do Piotrcovii i Piotrkowianina powrócić, Agata Wypych być może na ławkę trenerską. Tak, czy inaczej po charytatywnym meczu pomiędzy tymi drużynami wszystkim tym zawodniczkom, zawodnikom i trenerowi podziękowano za ich wkład w rozwój piotrkowskich drużyn.
Reprezentanci BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski w miniony weekend zainaugurowali sezon podczas turnieju w Poznaniu i zrobili to w bardzo dobrym stylu. Aktualne mistrzynie i mistrzowie Polski rywalizowali na pl. Wolności. O zwycięstwo walczyło 15 drużyn, 8 żeńskich i 7 męskich. Przez dwa dni rozegrano ponad 40 spotkań. Zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn triumfowali zeszłoroczni mistrzowie Polski, czyli zespół BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski.
Piotrcovia kontra Piotrkowianin. Zagrają charytatywnie na zakończenie sezonu
Charytatywny mecz na rzecz Domu Dziecka zagrają w środę Piotrcovia z Piotrkowianinem. W ten sposób nasze zespoły zakończą sezon.
Umowa z Bartoszem Jureckim podpisana
Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia. Bartosz Jurecki poprowadzi Piotrkowianina w sezonie 2019/2020, zastąpi na tym stanowisku Dmytro Zinchuka.
Będzie zmiana trenera w Piotrkowianinie
Wygasająca 31 maja umowa z obecnym szkoleniowcem Dmytro Zinchukiem nie zostanie przedłużona, jak już wcześniej informowaliśmy, wszystko wskazuje na to, że zastąpi go Bartosz Jurecki, który niebawem ma przyjechać do Piotrkowa Trybunalskiego i podpisać kontrakt.
Piotrcovia przegrała w Kielcach
Po zaciętym meczu Piotrcovia przegrała w Kielcach z tamtejszą Koroną Handball 30:32 (11:14) i straciła szansę na zajęcie 7. miejsca w tabeli PGNiG Superligi.
Piotrkowianin zakończył sezon
Piotrkowianin przegrał rewanżowy mecz PGNiG Superligi z Orlen Wisłą Płock 20:33 (9:13) i zakończył obecny sezon na etapie ćwierćfinału. Obecni wicemistrzowie Polski znaleźli się natomiast w gronie czterech najlepszych drużyn w tym sezonie i znów powalczą o medale, w półfinale zmierzą się z MMTS-em Kwidzyn, druga para to PGE VIVE Kielce - KPR Gwardia Opole.
Wisła Płock bliżej awansu
Piotrkowianin przegrał pierwszy ćwierćfinałowy mecz PGNiG Superligi z Wisłą Płock 26:32 (10:14), ale gdyby nie kilka przestojów, podopieczni trenera Dmytro Zinchuka mogliby sprawić kolejną w tym sezonie niespodziankę. Wszystko rozstrzygnie się podczas rewanżu.
Trener Piotrkowianina zastąpi...trenera Piotrcovii
Do końca sezonu Dmytro Zinchuk będzie prowadził zespół Piotrkowianina, a jednocześnie wraz z Agatą Wypych poprowadzi Piotrcovię. Szkoleniowiec Piotrkowianina zastąpi Andrzeja Bystrama, którego członkowie Zarządu odsunęli od zajęć z zespołem. Wszystko wskazuje jednak na to, że w przyszłym sezonie zarówno Dmytro Zinchuka, jak i Agaty Wypych na ławkach trenerskich piotrkowskich zespołów już nie zobaczymy, rozgrywająca i jednocześnie drugi trener Piotrcovii jest bowiem w ciąży, a trenera Piotrkowianina może zastąpić Bartosz Jurecki. Były reprezentant Polski w trakcie sezonu 2018/19 został zwolniony z funkcji szkoleniowca Azotów Puławy.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat