Racjonalne odżywianie nie musi iść w parze z czasochłonnym procesem planowania oraz przygotowywania posiłków – przekonują przedstawiciele Grupy Żabka. Zgodnie z tą tezą prezentują przygotowaną dla konsumentów ofertę zbilansowanych dań gotowych i zdrowych przekąsek marek własnych z etykietą „Porcja DobreGO!”.
Pierwsza komunia święta to wyjątkowa uroczystość dla dzieci i ich najbliższych. Uczestnictwo w ważnym sakramencie rodzi chęć upamiętnienia tego momentu w sposób szczególny. Dotyczy to zarówno samej uroczystości, jak i wyboru oryginalnego prezentu na komunię dla dziewczynki i chłopca. Mennica Polska podpowiada, jak się wyróżnić niebanalnym podarunkiem, który może być nie tylko pamiątką komunii świętej, lecz także inwestycją w przyszłość dziecka.
Praca w OZE, w tym np. na farmach wiatrowych, to doskonała szansa na rozwój zawodowy - zarówno dla osób, które pracują obecnie w innych gałęziach sektora energetycznego, jak i tych, które dopiero stawiają swoje pierwsze zawodowe kroki. Jak wynika z badania „Rozwój sektora OZE” przeprowadzonego przez SW Research, Polacy już teraz dostrzegają liczne korzyści z pracy w tym obszarze - wskazują m.in., że to przyszłościowa branża (taką korzyść wskazało niemal 40% ankietowanych), oferująca atrakcyjne zarobki i szerokie perspektywy rozwoju zawodowego. Nie bez znaczenia jest też poczucie misji i perspektywa dużego zapotrzebowania na pracowników w najbliższych latach.
Mocną stroną Piotrkowa nie jest sztuka street artu, na ścianach budynków możemy zazwyczaj znaleźć często wulgarne a nawet antysemickie "dzieła" nawiązujące do klubów sportowych. Cieszy zatem fakt wprowadzenia do przestrzeni miejskiej nowego kolorowego dzieła promującego miasto na ul. Szerokiej
2000. Tyle aptek zniknęło z mapy Polski od 2018 roku [1], czyli od ostatnich wyborów samorządowych. Niechlubny poczet „znikających aptek” otwiera województwo dolnośląskie, za nim plasuje się łódzkie i podkarpackie. Dostęp do aptek, czyli do produktów ratujących zdrowie i życie, stanowi o jakości życia mieszkańców. Przy utrzymującej się tej tendencji spadkowej w województwie dolnośląskim do 2051 roku znikną wszystkie apteki.
Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, 25 marca br. spotkał się z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów. Tematem spotkania, które odbyło się w Bogatyni na terenie energetycznego kompleksu, było podkreślenie jego wagi dla polskiej energetyki, zapewnienie o kontynuacji jego działalności oraz poinformowanie o dalszych krokach, które zostaną podjęte po uchyleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji środowiskowej turoszowskiej kopalni. Prezes PGE zapewnił załogę, że Kopalnia i Elektrownia Turów będą dalej bezpiecznie pracować, a pracownicy nie muszą martwić się o swoje miejsca pracy.
Lokalny i regionalny wymiar demokracji europejskiej wymaga wzmocnienia, a regiony i miasta muszą mieć wpływ na kształtowanie kolejnego strategicznego programu UE i priorytetów politycznych Komisji Europejskiej. W tym celu należy wzmocnić rolę Europejskiego Komitetu Regionów (EKR) w strukturze instytucjonalnej i procesie legislacyjnym UE - to główne postulaty „Deklaracji z Mons” przyjętej podczas Europejskiego Szczytu Miast i Regionów.
W odpowiedzi na ostatnie doniesienia, dotyczące problemu używania jednorazowych papierosów elektronicznych przez osoby nieletnie, jako polscy niezależni producenci i przedsiębiorcy z branży EIN, wyrażamy nasz stanowczy sprzeciw wobec sprzedaży nieletnim jakichkolwiek wyrobów nikotynowych, w tym zarówno „jednorazówek”, jak i podgrzewaczy, czy saszetek nikotynowych.
Do 31 marca Serwis Samorządowy PAP czeka na zgłoszenia jednostek samorządu terytorialnego do bezpłatnego konkursu „Innowacyjny Samorząd”. Zgłaszać można nowatorskie rozwiązania dotyczące wszystkich aspektów funkcjonowania gmin, powiatów i województw.
Niemal co piąta firma w Polsce zajmująca się przetwórstwem przemysłowym, prowadzona jest przez kobietę. W wypadku branży IT jest to co ósme przedsiębiorstwo, a w transporcie i magazynach co dziesiąte - wynika z analizy VeloBanku na podstawie danych Eurostatu. Kobiety, które przełamują stereotypy i coraz odważniej wchodzą do branż postrzeganych jako męskie, są inspiracją dla innych. A ogólnie z przedsiębiorczością kobiet w Polsce jest całkiem nieźle. Spośród ok. 3 mln firm, 32 proc. prowadzą kobiety. Odsetek ten jest zbliżony do średniej UE (33 proc.). Polki najbardziej upodobały sobie prowadzenie firm w branży medycznej oraz usługowej.