Trwa przebudowa budynku Urzędu Miasta przy ulicy ul. Szkolnej w Piotrkowie.
Urzędnicy z piotrkowskiego magistratu wyciągnęli wnioski z pierwszej, pilotażowej odsłony projektu „Budżet obywatelski”, zaproponowano zmiany w pewnych jego elementach.
W jakim stanie jest piotrkowska „mieszkaniówka”? Po pierwsze, zasób jest stary – w 80% ponad 100-letni. Po drugie, długi lokatorów ciągle rosną. Po trzecie, na lokale czeka w sumie 595 rodzin.
O dodatkowe pieniądze na zabytki, a w szczegółach m.in. na modernizację sal Oratorium św. Antoniego przy klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie zwróciła się do prezydenta grupa radnych PiS piotrkowskiej Rady Miasta. Wniosek przepadł w głosowaniu.
Zarządzanie zakładem opieki zdrowotnej to nie to samo co zarządzanie działalnością gospodarczą. Piotrkowski radny poprzedniej kadencji i jednocześnie dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Paweł Banaszek niesłusznie więc pozbawiony został mandatu – tak krótko skwitować można wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, którego orzeczenie odczytano podczas środowej sesji Rady Miasta.
To już czwarta sesja nowej Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W środę (28 stycznia) radni zajęli się m.in. budynkiem po byłej Szkole Podstawowej nr 10 i Piotrkowską Strefą Aktywności Gospodarczej.
Po pilotażowym programie, który spotkał się z dużą odezwą ze strony mieszkańców, zdecydowano się na drugą odsłonę projektu "Budżet Obywatelski".
Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej to wyznaczone tereny inwestycyjne, które w celu zachęcenia potencjalnych inwestorów, objęte zostaną preferencyjnymi stawkami dzierżawy.
Wiadomo już kto będzie się starał o mandat radnego w Sulejowie podczas wyborów uzupełniających. Trzeba je zorganizować, ponieważ nowy burmistrz Wojciech Ostrowski zrzekł się mandatu radnego.
Nowy burmistrz Wolborza Andrzej Jaros chciałby, aby Urząd Miasta funkcjonował nieco inaczej. Chodzi o komfort obsługi mieszkańców.