Dynie olbrzymy wyrosły w ogrodzie Anny i Rolanda – mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska. W czym tkwi sekret ich ogrodniczego sukcesu?
Stowarzyszenie EKO piotrkowskie kolejny raz zdecydowało się spotkać z mieszkańcami Piotrkowa by przekonywać ich, że hałas generowany przez samoloty z piotrkowskiego lotniska, jest szkodliwy dla całego regionu. Tym razem przedstawiciele grupy przyłączyli się do pikniku odbywającego się na osiedlu Wierzeje.
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego na nadzwyczajnym posiedzeniu, zobowiązał dyrektor Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie do złożenia oferty w konkursie na oddział położniczo-ginekologiczny, ogłoszony przez łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.
W kilku polskich miastach rezygnuje się z trawników. Nie, nie chodzi o to, by je zabetonować, czy zastąpić parkingami. Nic podobnego.
Już w najbliższą środę, 10 lipca, Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie i Muzeum Marcepanów zapraszają na wyjątkową wystawę poświęconą czekoladzie. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 11.00 w siedzibie muzeum przy ulicy Grodzkiej.
Aż 150 uczniów postanowiło w czwartek czytać książki w Piotrkowie Trybunalskim, o jednej porze i w jednym miejscu. W ten sposób młodzi ludzie chcieli pobić rekord czytania w liczbie osób w jednym miejscu i wziąć udział ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Przerwa na czytanie”, będącej częścią kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Wyzwanie rzucili uczniowie piotrkowskiej szkoły TEB Edukacja.
Gmina Wola Krzysztoporska bierze udział w programie „100 tys. drzew na stulecie województwa łódzkiego”. Program został zainicjowany przez Samorząd Województwa Łódzkiego. W ramach programu gmina otrzymała 1040 sztuk sadzonek drzew gatunków: brzoza brodawkowata, daglezja, dąb, głóg, jabłoń pospolita, klon, tamaryszek, lipa, sosna. Otrzymały je sołectwa.
Jego przebój w 2005 roku śpiewało pół Polski. Wtedy wydawało się, że ma przed sobą naprawdę wielką karierę. Nawet jeśli do końca się nie udało, to dla wielu wciąż jest jednym z symboli nie tylko piotrkowskiego hip hopu. Dziś Mleko powraca.
Mieszkańcy gminy Grabica wzięli udział w akcji ekologicznej samorządu województwa łódzkiego „100 tysięcy drzew na 100-lecie województwa łódzkiego". Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy rozdali ponad tysiąc sadzonek drzew i krzewów. Rośliny dostawał każdy, kto przyniósł zużyte baterie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Grabicy.
Powstają z nich m.in. długopisy, serwetki, a nawet pasy bezpieczeństwa. Ale dopiero po recyklingu. Jednak plastikowych butelek typu PET przetwarza się u nas bardzo mało. Pojawił się pomysł, po zrealizowaniu którego może być lepiej.