Czy sulejowianie będą mieli własny budżet obywatelski? Rezolucję w tej sprawie złożył do przewodniczącego Rady Miast, radny Sebastian Gaik.
Dziś (30 kwietnia) w Piotrkowie Trybunalskim startuje druga odsłona budżetu obywatelskiego. Przyjmowanie propozycji projektów potrwa do 15 czerwca.
Obniżenie wieku głosujących do 16 lat to jedna z najważniejszych zmian drugiej edycji budżetu obywatelskiego, o wprowadzeniu którego zdecydowali piotrkowscy radni.
Wszystko wskazuje na to, że głosowanie w ramach piotrkowskiego budżetu obywatelskiego 2016 będzie się odbywać na innych zasadach niż dotychczas. Piotrkowscy radni będą dyskutować na temat zmian w tym projekcie podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta.
Urzędnicy z piotrkowskiego magistratu wyciągnęli wnioski z pierwszej, pilotażowej odsłony projektu „Budżet obywatelski”, zaproponowano zmiany w pewnych jego elementach.
Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Wierzeje. Projekt złożony w ramach budżetu obywatelskiego, dotyczący modernizacji pętli autobusowej, zostanie zrealizowany.
Po pilotażowym programie, który spotkał się z dużą odezwą ze strony mieszkańców, zdecydowano się na drugą odsłonę projektu "Budżet Obywatelski".
We wtorek (23 grudnia) w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Budżet Obywatelski 2014".
W środę o północy zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2015. Spośród wszystkich 44 propozycji, które wpłynęły do Urzędu Miasta, pod głosowanie trafiły 24 pomysły. Reszta odpadła po weryfikacji.
Około 2 tys. osób zagłosowało już na projekty zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego 2015.