- Już 17 osób zmarło z powodu ustawy dezubekizacyjnej, gdy ludzie dostają decyzję z Zakładu Emerytalno-Rentowego MSW po prostu tracą przytomność i często już jej nie odzyskują, to wina polityków Prawa i Sprawiedliwości - twierdzi Andrzej Rozenek, działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który spotkał się wczoraj z piotrkowianami. W spotkaniu, które odbyło się w Domu Nauczyciela wziął udział również m.in. były szef Wojskowych Służb Informacyjnych Marek Dukaczewski.
Z udziałem Andrzeja Dudy i jego małżonki w Spale odbyły się kolejne Dożynki Prezydenckie. Ich tradycja sięga czasów międzywojennych, a w III RP zostały reaktywowane za czasów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego.
Trwają ostatnie prace porządkowe w szkołach na terenie gminy Wolbórz. Pierwszy dzwonek w klasach usłyszymy w tym roku – tak jak w całym kraju - w poniedziałek 4 września.
Pasterski Róg, symbol współpracy i jedno z najważniejszych wyróżnień Ziemi Orawskiej otrzymał Andrzej Jaros burmistrz Wolborza od Antoniego Karlaka wójta partnerskiej Jabłonki. Wyróżnienie to jest podsumowaniem 10 lat współpracy między gminami.
Były wiceprezydent Piotrkowa za czasów Waldemara Matusewicza nie będzie wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. PiS odebrał bowiem samorządom nadzór nad tą jednostką, co oznacza, że zarząd WFOŚiGW znajdujący się pod kontrolą PO i PSL powinien zostać odwołany.
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie wysłała do Sądu Rejonowego w Bełchatowie akt oskarżenia przeciwko trzem byłym członkom zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów w tym Andrzeja Sz., który na początku lat 90. pełnił funkcję wojewody piotrkowskiego.
- Chrzanił jak Piekarski na mękach - tak koncepcję Antoniego Macierewicza przeniesienia do Piotrkowa Trybunału Konstytucyjnego ocenił jego były prezes prof. Andrzej Rzepliński. Sędzia był we wtorek gościem w Radiu Strefa FM.
2 kwietnia minęło 20 lat od uchwalenia Konstytucji RP. Z tej okazji we wtorek w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie na okolicznościowej sesji zebrali się radni Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Józef Zych, b. marszałek Sejmu i prof. Andrzej Rzepliński, b. prezes Trybunału Konstytucyjnego. Zabrakło nowej prezes TK i przedstawicieli rządu.
Po raz kolejny nieco zamieszania wprowadzili filmowcy na piotrkowskim Starym Mieście.
W środę, 1 marca, praca na planie filmowym „Listy do M. Czas niespodzianek” rozpoczęła się już o godzinie 6.30. Tym razem Rynek Trybunalski był miejscem bożonarodzeniowego jarmarku. Głównym bohaterem zdjęć był aktor Andrzej Grabowski.
W Piotrkowie wciąż trwają zdjęcia do filmu „Listy do M. Czas niespodzianek”. Prace filmowców skupiły się dziś, we wtorek 28 lutego, na peronach dworca kolejowego. Na planie do Tomasza Karolaka dołączył Andrzej Grabowski. Aktor wciela się w ojca głównego bohatera, czyli Melchiora granego przez Karolaka.