Były wiceprezydent Piotrkowa za czasów Waldemara Matusewicza nie będzie wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. PiS odebrał bowiem samorządom nadzór nad tą jednostką, co oznacza, że zarząd WFOŚiGW znajdujący się pod kontrolą PO i PSL powinien zostać odwołany.
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie wysłała do Sądu Rejonowego w Bełchatowie akt oskarżenia przeciwko trzem byłym członkom zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów w tym Andrzeja Sz., który na początku lat 90. pełnił funkcję wojewody piotrkowskiego.
- Chrzanił jak Piekarski na mękach - tak koncepcję Antoniego Macierewicza przeniesienia do Piotrkowa Trybunału Konstytucyjnego ocenił jego były prezes prof. Andrzej Rzepliński. Sędzia był we wtorek gościem w Radiu Strefa FM.
2 kwietnia minęło 20 lat od uchwalenia Konstytucji RP. Z tej okazji we wtorek w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie na okolicznościowej sesji zebrali się radni Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Józef Zych, b. marszałek Sejmu i prof. Andrzej Rzepliński, b. prezes Trybunału Konstytucyjnego. Zabrakło nowej prezes TK i przedstawicieli rządu.
Po raz kolejny nieco zamieszania wprowadzili filmowcy na piotrkowskim Starym Mieście.
W środę, 1 marca, praca na planie filmowym „Listy do M. Czas niespodzianek” rozpoczęła się już o godzinie 6.30. Tym razem Rynek Trybunalski był miejscem bożonarodzeniowego jarmarku. Głównym bohaterem zdjęć był aktor Andrzej Grabowski.
W Piotrkowie wciąż trwają zdjęcia do filmu „Listy do M. Czas niespodzianek”. Prace filmowców skupiły się dziś, we wtorek 28 lutego, na peronach dworca kolejowego. Na planie do Tomasza Karolaka dołączył Andrzej Grabowski. Aktor wciela się w ojca głównego bohatera, czyli Melchiora granego przez Karolaka.
Jakie zagrożenia pojawiają się na terenie gminy Wolbórz, jakie kierunki wybrać by zapobiegać zagrożeniom społecznym? Rozpoczęły się prace nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych w gminie Wolbórz na lata 2017 - 2023.
W jaki sposób Wolbórz „zagrał” Hiszpanię, ile zarabiał dziennie w filmie koń ze Stada Ogierów w Bogusławicach i jak nagrano bitwę pod Chocimiem w Panu Wołodyjowskim?
O tym m.in. można dowiedzieć się oglądając wystawę Filmowy Wolbórz w Centrum Pożarniczym.
Do września ma być ogłoszony przetarg na modernizację odcinka „gierkówki” z Piotrkowa do Częstochowy. Zapowiedział to wczoraj wieczorem w telewizji publicznej Andrzej Adamczyk, minister Infrastruktury i Budownictwa.
Profesor Maria Wichowa otrzymała tytuł Honorowy Obywatel Wolborza, a poetka Krystyna Wieczorek została Zasłużonym Mieszkańcem Gminy Wolbórz. W piatkowy wieczór salę Wolborskiego Centrum Kultury pękała w szwach. Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros zaprosił bowiem mieszkańców miasta i gminy na Koncert Noworoczny.