Artykuły do tagu: wystawa

„Chcemy bić ZOMO...” – to tylko jeden z wielu fragmentów piosenek zmienionych przez zbuntowaną młodzież w czasach PRL. W czwartkowe popołudnie w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie poświęcone rockowej muzyce niezależnej w latach PRL, podczas której otwarto wystawę „Jarocin w obiektywie bezpieki”.
Grafika w galerii przy Sieradzkiej
Dziś wieczorem w galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy Sieradzkiej odbył się wernisaż wystawy „Grafomania”. Ekspozycja to grafiki absolwentów i studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Toruniu.
ODA: GRAFOMANIA przy Sieradzkiej
Wystawę grafiki absolwentów i studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Toruniu będzie można oglądać już od piątku w galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy Sieradzkiej.
ODA: Pokazali jak wygląda muzyka
Roma Przyimka, Patrycja Margasińska, Katarzyna Mierzejewska i Jarosław Andrzejczak – to właśnie ich wernisaż odbył się dziś wieczorem w galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy Dąbrowskiego 5.
Ośrodek Działań Artystycznych i Grupa Kwadrat zapraszają na wernisaż wystawy "minimalism".
Armia terakotowa w piotrkowskiej WSH
Wyższa Szkoła Handlowa proponuje wszystkim niepowtarzalne spotkanie z historią. W siedzibie uczelni przy ul. Słonecznej 1 można podziwiać kopie figur ósmego cudu świata - Armii Terakotowej.
Piotrkowskie kamienice w ołówku
Dziś wieczorem w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej (ul. Słoneczna 1) odbył się wernisaż prac piotrkowskiego artysty Jerzego Korczaka-Ziołkowskiego.
Piotrkowianie pili ze źródła
“Jesteśmy oczarowani, zachwyceni i brakuje nam słów”, “Zachwyca mnie optymizm, feeria barw”, “Niezwykła precyzja i ciężka praca zadziwiają” - to tylko kilka refleksji tych, którzy przyszli do Ośrodka Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej w Piotrkowie, by podziwiać wystawę gobelinów piotrkowskiego artysty.
Epidemia tańca… do granic obłędu
W późnym średniowieczu w kulturze europejskiej rozpowszechniła się epidemia tańca zwanego tańcem świętego Wita. Mieszkańcy ówczesnych miast i grodów uczestniczyli w trwających czasem kilka dni tanecznych korowodach. Porwani tańcem, często wbrew woli , w zapamiętaniu doprowadzali się do skrajnego wyczerpania na granicy obłędu. Opętańczy, niewytłumaczalny taniec odbywał się na rynkach, placach i ulicach, wyzwalał stan i reakcje zbliżone do epilepsji. Jego finał pozostawiał uczestników oczyszczonych z trosk, gniewu i strachu, łączył wszystkich bez względu na płeć, wiek, profesję i pochodzenie.
„Zagłada żydowskich miasteczek” - pod takim tytułem zorganizowana została wystawa w Miejskie Bibliotece Publicznej w Piotrkowie przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat