Choć trudno w to uwierzyć… oddział kardiologiczno-internistyczny w szpitalu przy ul. Roosevelta znów jest zamknięty. Dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej nie znalazła czasu, by wypowiedzieć się w tej sprawie. Powody zamknięcia oddziału zdradził nam za to przedstawiciel NFZ.
Oddział kardiologii i chorób wewnętrznych Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim wznawia działalność, od wtorku (26 września) będzie mógł przyjmować pacjentów. Dyrekcji placówki udało się zatrudnić nowych lekarzy.
Wszystko wskazuje na to, że oddział kardiologiczno-internistyczny w szpitalu przy ul. Roosevelta w Piotrkowie od poniedziałku wznowi swoją działalność. Placówka zatrudniła już nowych lekarzy.
Od 1 września funkcjonowanie oddziału kardiologiczno-internistycznego w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy Roosevelta zostanie zawieszone. Pacjenci nie będą przyjmowani przynajmniej przez miesiąc.
Czterech lekarzy pracujących na Oddziale Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta w Piotrkowie złożyło wypowiedzenia. A to oznacza, że od 1 września oddział będzie zamknięty, chyba, że do tego czasu uda się zatrudnić ich zastępców.
Czy mieszkańcy naszego województwa, w tym piotrkowianie, zyskają lepszy dostęp do nowoczesnego leczenia kardiologicznego? Jest na to szansa, bo 13 listopada Łódzki Oddział NFZ rozstrzygnął trzy postępowania konkursowe na świadczenia w zakresie kardiologii interwencyjnej na terenie grup powiatów:
- bełchatowski, łaski, zduńskowolski,
- opoczyński, piotrkowski, Piotrków Trybunalski,
- kutnowski, łowicki.
Centrum Kardiologii Inwazyjnej działające od ponad dwóch lat przy Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie nie otrzymało od Narodowego Funduszu Zdrowia kontraktu na dalsze świadczenie usług.