TERAZ7°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Umiarkowana
reklama

Co dalej z ustawą Lex Anty – TVN?

A.Wolski
Artur Wolski pon., 16 sierpnia 2021 11:19
Czy wolność mediów w Polsce zostanie ograniczona? Czy tzw. ustawa LEX ANTY – TVN spowoduje, że na rynku pozostaną tylko telewizje prorządowe? Na ten temat w Magazynie Magiel wypowiadali się posłowie. Zdania jak zwykle były podzielone.
Zdjęcie 1: Co dalej z ustawą Lex Anty – TVN?

1 z 1

Autor: fot. archiwum ePiotrkow.pl
Autor zdjęcia: fot. archiwum ePiotrkow.pl

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

 Anna Milczanowska z PIS uważa, że żadnego zagrożenia dla mediów nie ma. - Mówi się na skróty: będzie likwidowana stacja TVN. To jest absurd, to jest kłamstwo. My uszczelniamy przepisy, chronimy polski rynek medialny przed zakusami obcego kapitału, który w 100% mógłby niektóre telewizje przejmować. Mamy teraz do czynienia z kapitałem amerykańskim i łamie praworządność na którą stacja TVN tak często się powołuje. Widzimy, że mają z tym problemy.

Gdyby te przepisy nie były uszczelnianie telewizję wykupiłby kapitał, który mógłby być w rękach rosyjskich. Widzimy co się dzieje.

 

Z kolei prezes PSL, poseł Władysław Kosiniak – Kamysz chce poszukać wsparcia w Sejmie, aby po powrocie z Senatu ustawa nie została przegłosowana. - Do samego końca będziemy walczyć, żeby pan prezydent nie musiał podejmować decyzji w tej sprawie, żeby to się rozstrzygnęło w parlamencie. Albo przyjmiemy takie poprawki, które spowodują, że ta ustawa straci te największe kły, które są niebezpieczne dla wolności. My już taką jedną poprawkę zgłosiliśmy żeby te restrykcje nie dotyczyły krajów NATO. Jeżeli ma to być ustawa o bezpieczeństwie, to nie stawiajmy ich jako naszych wrogów. Ta poprawka powinna przejść, ale tak się nie stało, bo posłowie PiS nie zagłosowali za naszych bezpieczeństwem.

 

Przypomnijmy, że projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Według niej koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

 

Za ustawą głosowało 228 posłów (PiS, Partia Republikańska, kilku posłów Porozumienia, niezależni, 3 posłów Kukiz’15), przeciw było 216 (KO, Lewica, grupa J. Gowina, PSL), wstrzymało się 10 (Konfederacja).

 

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 32

    ~Polak europeiczyk (gość)

    17.08.2021 17:59

    Największa zaraza dla mojego Domu Polska to tvpis i organizacja PIS


    ~Nutka ironii (gość)

    17.08.2021 08:37

    Znowu burza w szklance wody. Temat covid (póki co) przygasł, protesty "wolność kobiet" też się skończyły, protesty rolników mało widoczne, protesty nauczycieli sprzed kilku lat też już zapomniane... więc trzeba coś nowego wypuścić w świat. Góra zaciera rączki, bo na dole owieczki znowu się kłócą. Skłóconym narodem łatwiej się rządzi (widoczne też w niektórych firmach, gdzie celowo podburza się pracowników). Ehhh ludzie. Wyłączcie TV i zacznijcie myśleć.


    ~ Oczadziały (gość)

    16.08.2021 21:01

    Wszyscy widzimy, co dzieje się! Posterunek zawiadomimy po drodze, z budki telefonicznej!


    ~ Oczadziały (gość)

    16.08.2021 20:59

    Jak żyć bez TVN?!



    ~Jarek zgrywus (gość)

    16.08.2021 20:29

    Znowu burza, obudzenie się kodziarzy w imię wolnych mediów czyli TVN. Ta ustawa umrze śmiercią naturalna a przegłosowanie podwyżek kilkudzieciu procentowych w tym dniu przeszło bez echa.Mimo iż opozycja zagłosowała razem z PiS-em za podwyżkami polityków to już tutaj nie ma pretensji że ktoś się sprzedał tak jak poszedł hejt na Pawła K.


    reklama

    Dla Ciebie

    7°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio