Zwycięstwa naszych IV-ligowców

Wtorek, 17 sierpnia 20214
Po mijającym weekendzie kibice obu drużyn z ziemi piotrkowskiej występujących w IV lidze łódzkiej mają powody do zadowolenia. W 2. kolejce rozgrywek Polonia i Skalnik odniosły zwycięstwa na własnych obiektach, a sulejowianie dzięki drugiej wygranej objęli fotel lidera.
archiwum ePiotrkow.pl | fot. A. Lizakowski archiwum ePiotrkow.pl | fot. A. Lizakowski

Piłkarze Polonii do meczu z Orkanem Buczek podeszli bardzo zmotywowani po wysokiej przegranej w pierwszej kolejce z Wartą Sieradz. Jednak trzecia drużyna minionego sezonu nie zamierzała piotrkowianom ułatwić zadania i od początku postawiła trudne warunki.

W meczu przeważali podopieczni Roberta Grzesiuka, ale nie potrafili oni przez długi czas wykorzystać dobrych sytuacji bramkowych, a kilka razy przyjezdni zagrozili ich bramce.

Dopiero w 87. minucie polonistom dopisało szczęście i sędzie podyktował rzut karny. Ze stałego fragmentu gry, bramkę na wagę trzech punktów zdobył Brazylijczyk, Bruno Jackel.

Polonia Piotrków – Orkan Buczek 1:0 (0:0)

Bramki: 87' Bruno

Polonia: Sz.Malicki(46' Wojtczyk) - Karasiński, Nowaczyk, Raszewski, Bruno, Mielczarski(73' Jagodziński), Drągowski, Przybysz(80' Wasilewski), Gambka, Piotrowski(65' Jaworski), Malicki(82' Modranka)

Skalnik po wygranej z beniaminkiem ligi z Paradyża tym razem mierzył się z siódmą drużyną poprzedniego sezonu, czyli Orłem Nieborów.

Mecz zaczął się źle dla piłkarzy z Sulejowa i w 9. minucie to goście objęli prowadzenie. Stracona bramka podziałała na podopiecznych Artura Lamcha mobilizująco i przejęli oni inicjatywę na boisku, co udokumentowali trzema bramkami zdobytymi jeszcze w pierwszej połówce spotkania.

Druga odsłona meczu to także absolutna dominacja piłkarzy Skalnika, którzy w niecałe pół godziny dołożyli kolejne trzy trafienia i w 73. minucie spotkania mieliśmy już 6:1. Ostatnie minuty to już spokojne kontrolowanie przebiegu meczu i ogromna radość po końcowym gwizdku z drugiej wygranej oraz wskoczenia na 1. miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej.

Skalnik Sulejów – Orzeł Nieborów 6:1 (3:1)

Bramki: 21', 43' Szlaski, 25', 57' Śliwka, 56' Smolarczyk, 73' Dutkiewicz – 9' Kruk

Skalnik: Markiewicz – Jęcek, Smolarczyk (75' Krasoń), Dutkiewicz, Gulej (65' Drążczyk), Ciołkowski (75' Kołek), Yavorskyy (65' Natkański), Śliwka (65' Marchewka), Balcerzyk (35' Jarzyński), Świątczak, Szlaski