Advertisement

Zmodernizowana placówka zaprosiła w swoje progi (ZDJĘCIA)

Region Piątek, 20 maja 202212420
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Zaczarowany świat biblioteki”, ogłoszony z okazji Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – Świat w jednym miejscu”. Konkurs skierowany był do uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejowie chcieli w ten sposób zachęcić dzieci do twórczej aktywności oraz odwiedzania bibliotek. Zmodernizowaną placówkę w Sulejowie odwiedziły także przedszkolaki, które zwiedziły obiekt i poznały zasady wypożyczania książek.

Ładuję galerię...

W ramach konkursu „Zaczarowany świat biblioteki” przygotowano 16 prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie zachwyciły swoją formą, pomysłowością i oryginalnością. Uczniowie oczywiście zwiedzili też zmodernizowaną Bibliotekę.

 

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Jan Kacprzyk
II miejsce – Krystian Gnyp
III miejsce – Aleksandra Matyszewska

 

Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Wach oraz Igor Urbański.

 

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami.

 

Przypomnijmy, Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejowie, mieszcząca się przy ulicy Rynek 1, została gruntownie wyremontowana w ramach budowy sulejowskiej auli. Stary pozostał wyłącznie księgozbiór, składający się z ok. 40 tysięcy pozycji, pozostałe elementy zostały wymienione i zmodernizowane. Obiekt jest klimatyzowany, więc z przyjemnością będzie można z niego korzystać również latem.

 

Stworzono też drugie wejście od strony ul. Rynek. Obiekt jest wyposażony w nowoczesną windę, która jest jednym z udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Na miejscu znajduje się także kącik dla dzieci, natomiast dorośli tak, jak dotychczas mogą korzystać z czytelni. Z kolei w auli, którą wybudowano w ramach rewitalizacji centrum Sulejowa, będzie można organizować na przykład spotkania autorskie lub wieczorki poetyckie.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat