Advertisement

Zmiany na fotelach dyrektorskich

Strefa FM Piątek, 16 maja 20141738369
Zmiany w fotelach dyrektorów nastąpią najprawdopodobniej w czterech piotrkowskich szkołach. Prezydent nie zdecydował się na przedłużenie umów szefom: SP nr 10, IV LO, ZSP nr 2 i TPS-u. Ogłoszone zostały już konkursy na stanowiska dyrektorów placówek.
SP 10SP 10

- Czy będą zmiany? Trudno rozstrzygać, ponieważ obecnie urzędujący dyrektorzy mogą brać udział w konkursie. Oferty można składać do 28 maja do 15.30 w siedzibie Urzędu Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10 - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 

Zazwyczaj dyrektorzy obejmują swoje stanowisko z końcem sierpnia lub początkiem września. - W tej chwili mija pięcioletni okres powierzenia obowiązku dyrektora w tych placówkach. Konkursy zostaną rozstrzygnięte na pewno przed pierwszym dzwonkiem - dodaje Bąkowicz.

Obecnie funkcje dyrektorów we wspomnianych szkołach pełnią Ewa Baranowska w SP 10, Ewa Karlińska-Grzela - IVLO, Justyna Kaniewska ZSP 1 i Ryszard Mazerant ZSP 2.


Zainteresował temat?

21

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (69)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

qwe6970 ~qwe6970 (Gość)30.03.2015 21:35

Justyś, ty pilnuj lepiej tego stołka, na którym siedzisz... internet na takim zadupiu... respekt dla wójta. "szkoda nerw" - oj ty nasza złotousta...

10


Stary ~Stary (Gość)01.02.2015 16:14

To o tym mówię, wyrwałeś mi to człowiecze z głowy.

"piotrkowianin123" napisał(a):
Konkursy to farsa i naigrywanie się z demokracji. Jeśli mogę coś doradzić obecnym dyrektorom to tylko to, aby nie przystępowali do tych pseudokonkursów. Na Wasze miejsca już czekają "żołnierze" Hojniaka, Kacperka i Szelągowskiej. Nawet jak nie zostaną dopuszczeni do konkursu to i tak dostaną "powierzenie", a historia odnotowała takie przypadki. Szkoda Waszych wysiłków, czasu, nerw i zawiedzionych nadziei bo dzisiaj doszli do głosu mierni, bierni ale wierni.

20


Stary ~Stary (Gość)01.02.2015 16:11

"obojetny" napisał(a):
Chyba nie bez powodu Prezydent A.Kwaśniewski powiedział,że Polska to kraj ZAWISTNIKÓW!!!

O czym ty piszesz, nie widzę tu żadnej zawiści. Ludzie wypowiadają swoje zdanie i spostrzeżenia. Dotyka?

20


Stary ~Stary (Gość)01.02.2015 16:08

"ocena" napisał(a):
Z waszych postów jasno wynika, że każda osoba na stanowisku jest do niczego.Tylko wy jesteście najlepsi.Szkoda,że nikt was nie docenił!!!

Ludzie wypowiadają się z dużą niechęcią nie dlatego, że tamci się nie nadają, tylko dlatego, że konkursy w naszym mieście to farsa. Już przed ogłoszeniem konkursu wiadomo, kto ma być dyrektorem. Ogłoszenie czyni tylko nadzieję biedakom, którzy chcieliby startować. A ty pewnie z racji pozytywnego rozpatrzenia własnych interesów napadasz na ludzi. Jeśli konkursy (w co nie wierzę) będą miały postać otwartą i na stanowiska nie będą wybierani ludzie z kręgu pana prezydenta lub jego popleczników, tylko ludzie, którzy chcą coś zmienić, chcą aby było lepiej, to niemiłych komentarzy godzących w wybranych nie będzie tez wiele.

10


Stary ~Stary (Gość)01.02.2015 16:02

Wiele osób wypowiadających się na tym forum ma rację. Niedługo kolejne konkursy na dyrektorów. Chcę Wam tylko powiedzieć, że prezydent już kogoś na te stanowiska wybrał (jesteśmy przecież po wyborach, jedni się sprawdzili i trzeba ich nagrodzić, inni pokazali, że są idealistami i niestety stracili poparcie i zaufanie)i żaden konkurs nie ma sensu, pozostali też dostaną stanowiska z nadania lub przedłużenia. Tylko czy Pan prezydent zastanawia się nad losami tych ludzi, co będzie, jeśli zespoły ich nie zaakceptują w tych rolach? Biedni, najpierw będą borykać się z niechęcią, szukać sojuszników, akceptacji potem z trudnościami i wreszcie pracować nad osiągnięciami.

30


Mądry ~Mądry (Gość)30.08.2014 19:19

Cuda się dzieją w piotrkowskiej oświacie.Startujących w konkursie na dyrektora ZSP 2 odrzucono ze względów formalnych.Nauczycielka ZSP 4 L.Ł., która nie startowała w konkursie dyrektorskim została dyrektorem ZSP 2 - mianowanie na 5 lat. Dziwne, przecież to niezgodne z przepisami.W sytuacji nierozstrzygniętego konkursu powierzenie może być najwyżej na 10 miesięcy i to wicedyrektorowi, bądź nauczycielowi ZSP 2. Urząd tworzy precedensy, by tylko swoimi obsadzać stanowiska. W innych szkołach też konkursy były "dziwne".

40


ax ~ax (Gość)15.08.2014 18:22

Wszyscy potrafią osądzać Panią Ewę z IV LO o to, że z 12 klas zostały tylko 3. Ale tak naprawde niewiele osób wie, ile robi dla tej szkoły. Niestety nie jej wina, że szkoła została przeniesiona na takie "wygwizdowie". Łatwo osądzać!!!! Komuś ewidentnie ta szkoła nie leży.

60


kermit ~kermit (Gość)20.07.2014 20:38

"Czas-na-zmiany-" napisał(a):


"W tych szkołach nie działo się najlepiej." - w których konkretnie...?

71


97-300 97-300ranga26.06.2014 19:36

?

04


tutaj tutajranga26.06.2014 18:08

Biznes i remonty. Okablowania, komputery... Ale ja myślę, że jeszcze coś bardziej subtelnego, takie cuś, co wisi w powietrzu i pachnie, jak pierwszy motyl wiosną...

71


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat